Xiaomi 13 Lite vs Xiaomi 12 Lite; آیا نسل جدید ارزش خرید دارد؟


شیائومی یکی از تولیدکنندگان است تلفن های هوشمند اندرویدی به دلیل تولید دستگاه های مقرون به صرفه شناخته شده اند. اخیراً نسل جدید گوشی های هوشمند است شیائومی 13، شیائومی 13 پرو و شیائومی 13 لایت رونمایی شد.

در میان اعضای این خانواده، شیائومی 13 لایت به عنوان جانشین نسل قبلی خود گزینه ای مقرون به صرفه محسوب می شود. شیائومی 12 لایت معرفی شده و دوربین و عملکرد بهبود یافته ای را ارائه می دهد.

شیائومی 12 لایت دستگاهی بود که با توجه به قیمت مناسب و امکانات رضایت بخشی مورد توجه مردم قرار گرفت. اما آیا نسل جدید آن می تواند جایگزین مناسبی باشد؟

این مقاله مقایسه ای جامع از ویژگی های موجود در شیائومی 12 لایت و شیائومی 13 لایت ارائه می دهد. با تجزیه و تحلیل تفاوت های بین این دو مدل، کاربران می توانند تصمیم آگاهانه ای در مورد اینکه آیا ارتقاء به نسل جدید منطقی است یا خیر، بگیرند.

طراحی و نمایش

هم شیائومی 13 لایت و هم مدل قبلی اش حاشیه های نازکی دارند، با این حال، 12 لایت صفحه نمایش لبه به لبه دارد.

شیائومی 12 لایت از نظر ظاهری و طراحی ویژگی های بسیاری را از برادر بزرگتر خود یعنی شیائومی 12 به ارث برده است با این تفاوت که قاب گوشی به صورت تخت و تخت طراحی شده است که با ضخامت کمی به صفحه نمایش می رسد و طبیعتا به دلیل انحنای صفحه نمایش و از قاب پشتی در نواحی نزدیک به قاب خبری نیست. ماژول دوربین پشت دستگاه به همان سبک سری Xiaomi 12 طراحی شده است.

شیائومی 12 لایت دارای صفحه نمایش 6.55 اینچی کمی بزرگتر است، در حالی که 13 لایت با اندازه 6.67 اینچ عرضه می شود. هر دو گوشی از نمایشگرهای OLED با رزولوشن 1080 در 2400 و نرخ تازه سازی 120 هرتز استفاده می کنند. نسل جدید همچنین دارای نسبت کنتراست چشمگیر 5,000,000:1 و HDR10+ است.