بیشترین ICO ها در کدام کشورها برگزار می‌شود؟

آمریکا، سوییس و سنگاپور سه کشور برتر در زمینه عرضه اولیه پول (ICO) می‌باشند. گروهی از تحلیلگران با همکاری کنفراس مالی کریپتو (CFC) براساس اطلاعاتی که از ۱۰۰ ICO برتر به دست آمده آماری ارائه داده‌اند. معیارهای سنجش این تحقیق میزان کمک های مالی جمع آوری شده و تعداد پروژه های راه اندازی شده بوده‌ است.

طبق رتبه بندی این تحقیق، آمریکا بیشترین تعداد عرضه اولیه پول (ICO) را دارد و تعداد ۳۰ شرکت در این زمینه راه اندازی شده‌ است. دومین کشور سوییس می‌باشد که تقریبا نیمی از پروژه ها را دارد و سنگاپور با ۱۱ پروژه سومین کشور می‌باشد. این تحقیق هم چنین نشان می‌دهد که روسیه، استونی و بریتانیا بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در پروژه های کریپتو می‌باشند.

طبق گزارشات بیشترین ماهی که در آن سرمایه گذاری بر روی عرضه اولیه پول (ICO) انجام شده است ۴ ماه پیش یعنی ماه آوریل بوده است. این روند همچنان در سال ۲۰۱۸ ادامه دارد و ICOها و موفقیت این پروژه ها از سال قبل تغییرات چشمگیری داشته‌اند. همچنین حجم ICOها در نیمه اول سال ۲۰۱۸ به رکورد جدیدی رسید و تعداد آنها در حال حاضر دو برابر کل سال ۲۰۱۷ بوده است.

از آنجایی که ایالت متحده آمریکا اولین مکان برای ایجاد و برگزاری ICO و پروژه های کریپتو است، این کشور در تلاش است تا از فعالیت های غیرقانونی در این حوزه جلوگیری کند. هیئت اوراق بهادار تگزاس (SSB) قطعنامه اضطراری صادر کرد که طی آن شبکه ای از شرکت های کریپتو که متهم به کلاهبرداری شده‌اند متوقف شود.

یکی از این شرکت های کریپتو بیت کانکت بود که اوایل سال ۲۰۱۸ تمام فعالیت های خود را تعطیل کرد و منجر به ضرر خیلی از سرمایه گزاران خود در سراسر دنیا ازجمله ایران شد،ارزش سکه بیت کانکت حدود ۴۵۰ دلار بود که بعد از تعطیلی ارزشش ۹۵ درصد کاهش پیدا کرد و هم اکنون قیمت این ارز مجازی در سایت خود بیت کانکت پایین تر از ۱ دلار رسیده ولی دیگر کسی نمیتواند این پول مجازی را خرید و فروش کند.