پیشنهاد خالق لایت‌ کوین برای خرید بیت کوین

میان سرمایه گذاران ارز دیجیتال مرسوم است قبل از آن که اشاره ای به سایر کوین ها کنند، تازه واردان را به سرمایه گذاری کلان در بیت کوین و اتریوم راهنمایی کنند. البته این بخاطر  تمایل آن ها به بالا بردن قیمت بیت کوین است. البته اگر از موسسان و بنیان‌گذاران آلتکوین‌ها بخواهید که شما را راهنمایی کنند قطعا جواب آنها بیت کوین نخواهد بود.

خالق لایت‌ کوین به سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال توصیه کرد که قبل از خرید هر گونه ارز دیجیتال دیگر (شامل لایت‌ کوین)، بیت‌ کوین بخرند.

چارلی‌ لی، خالق و توسعه دهنده راهبردی لایت کوین که تمام وقت خود را صرف ارتقای این ارز دیجیتال می‌کند، در توییتی عنوان کرد که قبل از هر «ارز دیجیتال مزخرف» دیگری (حتی لایت کوین) یک بیت کوین بخرید. گفتنی است که چارلی لی سال گذشته تمام لایت کوین‌ های خود را به فروش رساند.

پیشنهاد خالق لایت‌ کوین برای خرید بیت کوین

او در صفحه‌ی توئیتر خود گفت:

حداکثر ۲۱ میلیون بیت‌ کوین بوجود خواهد آمد؛ این تعداد حتی به اندازه‌ای نیست که هر میلیونر یک بیت‌ کوین داشته باشد! پس بجای اینکه آلت‌کوین (شامل لایت کوین) بخرید ابتدا حداقل یک بیت‌ کوین بخرید.

وقتی شما یک بیت‌کوین داشته باشید هر تعدادی که بخواهید می‌توانید کوین‌های مزخرف بخرید.

لی همچنین به طور مداوم از پتانسیل بیت‌ کوین و لایت‌ کوین در روز‌های اخیر دفاع کرده است و شبکه‌ی لایتنینگ رو روش خوبی برای پیاده‌سازی «صرافی غیرمتمرکز» توصیف کرد.

اقدام دیگر لایت‌ کوین در هفته‌ی اخیر، مشارکت با توکن‌پی در تصاحب سهام بانک آلمانی بوده است؛ که این امر انتقاد‌هایی را در برداشت از جمله معامله‌گر ارز دیجیتال تونی ویس که اشاره کرد که چارلی لی برای سود مالی با یک شرکت کلاهبردار مشارکت می‌کند

با این حال، لی به یکی از سرمایه‌گذاران لایت‌کوین واکنش نشان داد که از فروش لایت‌کوین برای بیت‌کوین جلوگیری کنند. او اضافه کرد:

…کوین‌های مزخرف را برای خرید لایت‌کوین و بیت‌کوین بفروشید.

سرمایه‌گذاران لایت‌کوین امسال پیشرفت‌های خوبی را از لایت‌کوین ندیدند؛ قیمت لایت‌کوین در یک سراشیبی ملایم با کاهش قیمت روبرو بوده است که به زیر ۸۰ دلار رسید.

با این حال با توجه به نظرسنجی‌های اخیر در بازارهای ایالات متحده و آفریقای جنوبی، بیشتر سرمایه‌گذاران هنوز به برگشت بازار به روز‌های اوج خود امید‌ دارند.

نظر شما چیست؟ آیا برای ورود به این بازار حتما باید ابتدا بیت کوین یا اتر خرید؟

منبع : ArzDigital