SEC از جاستین سان و چندین فرد مشهور دیگر به دلیل تبلیغات غیرشفاف ارزهای دیجیتال شکایت کرده است


کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قبلاً از اظهار نظر در مورد آن خودداری کرده بود جاستین سانموسس ترون رد کرده است. حال یکی از کارکنان این موسسه در گفتگو با ورج اعلام کرده است که اگر سن اگر به همین ترتیب قوانین را زیر پا بگذارد، دیگر نمی توان جلوی او را گرفت.

SEC اتهامات جدید علیه جاستین سان و چندین چهره دیگر از جمله لیندسی لوهان، جیک پل و پسر روح مطرح کرده است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ادعا می کند جاستین سان با معامله دارایی های RTX و BTT خود بر روی عرضه و تقاضای بازار ارزهای دیجیتال را دستکاری کرده است. افراد مشهوری که این ارزهای رمزپایه را تبلیغ کرده اند نیز به طور طولانی در مورد عدم ارائه توضیحات کامل در مورد هزینه های آنها صحبت کرده اند. توکن ها شارژ می شوند. SEC گفت: “مردم گمراه شدند که فکر کنند افراد مشهور بی‌علاقه به TRX و BTT علاقه دارند و برای تبلیغات آنها پولی پرداخت نشده است.”

SEC علاوه بر این لوهان، پل و پسر روح دیگران دوست دارند آستین ماهون، میشل میسون، لیل قایق بادبانی، نی یو و آکون متهم به تبلیغ ارزهای دیجیتال به منظور دریافت پول و گمراه کردن مردم است. این افراد غیر از چوب ماهون و پسر روحاتهامات را که مجموعاً بیش از 400000 دلار جریمه است، بدون اعتراف یا رد یافته های SEC حل و فصل کرده اند.

جاستین سان، مالک پلتفرم بلاک چین ترون و بیت تورنت یک عرضه اولیه عمومی (ICO) برای توکن های شرکت خود برگزار کردند. این اقدام به سرمایه گذاران اجازه داد تا بخشی از توکن های مذکور را خریداری کنند. سن این رویداد را چند روز قبل از ممنوع شدن عرضه اولیه سهام خود در چین برگزار کرد.