Mobnatelecom اینترنت TD-LTE خانگی را با حداکثر پهنای باند 40 تا 80 مگابیت بر ثانیه ارائه می دهد.


اینترنت ارائه شده توسط سرویس TD-LTE گرانتر از اینترنت خط ثابت است، اما بسیار سریعتر است. این سرویس برخلاف سرویس ADSL نیازی به خط تلفن ندارد و پینگ آن کمتر است. بنابراین، بیشتر برای بازی و پخش فیلم یا موسیقی مناسب است.

سرعت دانلود و آپلود فایل ها با مودم های TD-LTE به عواملی مانند تراکم سیگنال و شبکه و محدودیت های موجود برای برنامه های مختلف بستگی دارد. به طور کلی می توان گفت که این سرویس سرعتی تقریباً مشابه سرعت LTE دارد. اما پایدارتر از آن است و امکان استفاده همزمان 32 نفر و امکان اتصال به تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ و … از طریق وای فای را فراهم می کند.

اگر بخواهیم سرویس TD-LTE را با 5G مقایسه کنیم، باید گفت که محدوده تاخیر در 5G بسیار کمتر از TD-LTE، سرعت دانلود و آپلود برنامه ها از TD-LTE و تعداد آنتن ها بیشتر است. دریافت اطلاعات برای سرویس 5G بالاتر از TD-LTE است. است.

تجهیزات لازم برای راه اندازی سرویس TD-LTE

در ایران شرکت های مختلف سرویس TD-LTE را برای اتصال به اینترنت بی سیم و پرسرعت ارائه می دهند. اما برای استفاده از این سرویس تنها تجهیزات مورد نیاز مودم و سیم کارت است.

  • مودم: برای دریافت سرویس TD-LTE باید مودم مخصوص این سرویس را خریداری کنید. ارائه دهندگان خدمات TD-LTE خط مشی مودم متفاوتی دارند. برخی تنها در صورتی این سرویس را ارائه می دهند که مودم خودشان را بخرید. در این صورت مودم فقط با اینترنت همان شرکت فعال می شود. برخی نیز به شما اجازه انتخاب مودم را می دهند و ممکن است تنها چند مدل مودم را برای خرید به شما معرفی کنند.
  • سیم کارت: برای راه اندازی مودم های TD-LTE باید از نوعی سیم کارت استفاده کنید که در تلفن همراه فعال نمی شود. این سیم کارت های TD-LTE باید از همین شرکت باشد و چاره ای نخواهید داشت.

شرکت های ارائه دهنده TD-LTE در ایران

تا ژوئن 2019، ایرانسل و مبین نت (اولین ماهواره) اپراتورهای اصلی ارائه دهنده سرویس TD-LTE در ایران بودند. اما امروزه تعداد این شرکت ها افزایش یافته است و علاوه بر افزایش سرعت این سرویس، امکان ارائه اینترنت پرحجم نیز وجود دارد.

در حال حاضر شرکت های ارائه دهنده زیادی برای دریافت سرویس TD-LTE در ایران وجود دارند که این سرویس را در بسته های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و دوازده ماهه به فروش می رسانند.

بر اساس مخابرات

مبناتلکام یکی از شرکت های قدیمی ارائه دهنده سرویس TD-LTE است که خدمات اینترنت خانگی را نیز با بهره مندی از زیرساخت های مناسب ارائه می دهد. این شرکت با نام کامل “ارتباطات گشترش مبنا” از سال 1383 فعالیت خود را در زمینه اطلاعات، اینترنت و تجارت الکترونیک آغاز کرد و چهار سال بعد مراکز داده خود را با بهره مندی از استانداردهای کیفیت خدمات راه اندازی کرد. ثبات و امنیت

Mabantelecom سرویس TD-LTE خود را با زیرساخت LTE، با سرعت 40 مگابیت در ثانیه، پایداری چشمگیر و پشتیبانی 24 ساعته ارائه می دهد و به 32 کاربر امکان استفاده همزمان از آن را می دهد. در صورت استفاده از مودم های فضای باز، دستیابی به سرعت های بالاتر تا 80 مگابیت در ثانیه امکان پذیر است.