Macmini M2 Pro از هیت سینک و برد اصلی بزرگتر نسبت به مدل M1 استفاده می کند. [تماشا کنید]


مک مینی 2023 اپل محصولی قدرتمند با طراحی جمع و جور است و بیشتر برای افرادی در نظر گرفته شده است که به دنبال یک کامپیوتر رومیزی با کارایی بالا در اندازه کوچک هستند. این دستگاه در دو مدل با تراشه‌های M2 و M2 Pro عرضه می‌شود که قدرت پردازشی بالاتری نسبت به Mac Mini M1 دارند.

ویدیوهای حذف مک مینی M2 و M2 Pro اکنون در فضای مجازی منتشر شده اند تا نگاهی به روش جعبه گشایی و همچنین موارد داخلی آن داشته باشیم. این ویدیوها نشان می دهد که دسترسی به سخت افزار داخلی مک مینی کار سختی نیست و برای این کار باید صفحه پلاستیکی لبه پایینی را جدا کرده و چند پیچ ​​اصلی را بردارید. این کامپیوتر تاکنون ظاهری شبیه به مک مینی M1 دارد و علاوه بر آن محل قرارگیری هیت سینک نسخه M2 همچنان شبیه به نسل قبلی این محصول است، اما مک مینی M2 پرو از یک هیت سینک بزرگتر و برد اصلی

به گزارش گیزموچینا، تفاوت اصلی دستگاه های مک مینی M1 با سری جدید M2 Pro در ابعاد برد و هیت سینک آنهاست. مدل جدید به قطعات قدرتمندتری مانند رم و حافظه ذخیره سازی بیشتر مجهز شده است، بنابراین افزایش برد اصلی آن منطقی است. علاوه بر این، افزایش اندازه هیت سینک می تواند به دفع موثرتر گرما در این دستگاه کمک کند.

کالبد شکافی مک مینی های جدید نشان می دهد که این محصولات اکنون از ماژول های 256 گیگابایتی به جای دو ماژول 128 گیگابایتی که در نسل قبلی وجود داشت، استفاده می کنند. این تغییر سرعت خواندن و نوشتن داده ها را در مدل های 256 گیگابایتی مک مینی 2023 به ترتیب 30 و 50 درصد کاهش می دهد. البته می توانید با خرید مدل 512 گیگابایتی خود را از کاهش سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات نجات دهید.

به طور کلی اپل مک مینی 2023 دستگاهی قدرتمند و همه کاره است که عملکرد قوی و کارایی بالایی را به کاربران ارائه می دهد. این کامپیوتر ابعاد جمع و جور دارد و به راحتی می توان آن را در هر نقطه از میز کنار مانیتور قرار داد.