HarmonyOS با سرعتی چشمگیر به رشد خود ادامه می دهد


بخش عمده ای از بازار رو به رشد هواوی مربوط به سیستم عامل جدید آن، HarmonyOS است. پس از تحریم های آمریکا، این شرکت بلافاصله روی توسعه سیستم عامل خود متمرکز شد. غول فناوری چینی بر این باور بود که ماهیت HarmonyOS می تواند به این شرکت کمک کند تا اکوسیستمی را برای حفظ تجارت خود بسازد و همچنین سایر تولیدکنندگان را تشویق به پذیرش آن کند.

به گفته گیزچینا، به نظر می رسد همه چیز طبق برنامه پیش رفته است. HarmonyOS نه تنها در دستگاه های بیشتری که توسط این شرکت ساخته شده استفاده می شود، بلکه تولیدکنندگان بیشتری تمایل خود را برای استفاده از این پلتفرم نشان داده اند.

HarmonyOS 3.0 امسال با بسیاری از ویژگی های جدید و قابلیت های هیجان انگیز معرفی شد. سیستم عامل اکنون بسیار روان تر اجرا می شود و انیمیشن های رابط کاربری به طور قابل توجهی بهتر هستند. بر اساس برخی گزارش ها، تعداد گوشی های هوشمندی که از سیستم عامل اختصاصی هواوی استفاده می کنند، از مرز 320 میلیون دستگاه فراتر رفته است.

اگر به آمار نگاه کنیم، نرخ رشد سالانه HarmonyOS در حال حاضر به 113 درصد رسیده است. پلتفرم مذکور هم اکنون به عنوان سومین سیستم عامل بزرگ موبایل در جهان شناخته می شود و از نظر میزان رشد نیز در رتبه اول لیست قرار دارد.

به نظر می رسد سرعت نصب سیستم عامل هارمونی بر روی دستگاه های برندهای دیگر نیز در حال افزایش است. وقتی هوآوی برای اولین بار در سال 2019 از سیستم عامل هارمونی او اس رونمایی کرد، به وضوح نشان داد که سیستم عامل جدید فقط برای محصولات این شرکت طراحی نشده است. این غول فناوری چینی همچنین اعلام کرد که سیستم عامل آن می تواند در سایر محصولات شخص ثالث مانند یخچال، مایکروویو، لامپ های هوشمند، تلویزیون و بسیاری دیگر استفاده شود.

طبق گزارش ها، هواوی ادعا می کند که سیستم عامل هارمونی اکنون بر روی بیش از 250 میلیون محصول شخص ثالث نصب شده است. این رقم نسبت به سال گذشته 212 درصد افزایش داشته است و البته موضوع به همین جا ختم نمی شود زیرا به نظر می رسد شرکت های بیشتری قصد استفاده از پلتفرم مذکور را در محصولات خود دارند.

گزارش های دیگری نیز در مورد بازار اپلیکیشن های هواوی به نام گالری اپ منتشر شده است که نشان دهنده ادامه سرمایه گذاری این شرکت در فروشگاه مذکور است.

گفته می شود در حال حاضر اپ گالری هواوی بیش از ۲۲۰ هزار اپلیکیشن دارد که البته در مقایسه با تعداد اپلیکیشن های منتشر شده در گوگل پلی یا اپ استور، عدد بسیار کمی است. اما با توجه به اینکه اپ استور هوآوی عمر بسیار کمتری نسبت به رقبای خود دارد، دستیابی به چنین آماری همچنان قابل توجه است. این فروشگاه همچنین بیش از 580 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

گالری اپ در حال حاضر سومین بازار بزرگ اپلیکیشن در جهان است