Geekbench 6 معرفی شد. شبیه سازی بهتر فرآیندهای واقعی برای اندازه گیری قدرت تلفن و لپ تاپ


به گفته The Verge، Geekbench 6 شامل تست‌های جدیدی برای شبیه‌سازی موارد اضافی مانند جلوه تاری پس‌زمینه در برنامه‌های تماس ویدیویی و تشخیص اشیا از طریق هوش مصنوعی در برنامه‌های ویرایش تصویر و اعمال فیلتر بر روی تصاویر است. Primate Labs می گوید تست های Geekbench فعلی مانند ناوبری و ردیابی پرتو نیز به روز شده اند تا پردازش مدرن را بهتر منعکس کنند.

طبق گفته‌های Primate Labs، امتیازات گرافیکی Geekbench 6 در بین پلتفرم‌ها و دستگاه‌ها قابل مقایسه‌تر خواهد بود. تست های این قسمت قرار است سخت افزار گرافیک را بیش از گذشته تحت فشار قرار دهد. این یک مسئله مهم است؛ زیرا برنامه های کاربردی بیشتر و بیشتری از GPU برای اهدافی مانند یادگیری ماشین استفاده می کنند. تست چند هسته ای برای بررسی دقیق تر هسته های پرقدرت و هسته های کم مصرف در پردازنده ها به روز شده است.

Primate Labs می گوید که زمان اجرای تست های مختلف در Geekbench 6 کمی بیشتر از Geekbench 5 خواهد بود. متخصص Verge که با نسخه پیش از انتشار Geekbench 6 کار کرده است، می گوید که تست CPU MacBook Pro M1 در Geekbench 5 حدودا طول کشید. 1 دقیقه و 47 ثانیه; اما این بار در Geekbench 6 به 3 دقیقه و 9 ثانیه رسید.

Primate Labs می گوید تمام استفاده های غیرتجاری Geekbench 6 را رایگان می کند. اما برای دسترسی به ویژگی های اضافی مانند استفاده از نسخه قابل حمل یا مدیریت آفلاین نتایج تست، باید نسخه Pro را دریافت کنید. Geekbench 6 Pro برای دو هفته آینده 79 دلار قیمت دارد و پس از آن به 100 دلار کاهش می یابد.