Galaxy S23 Ultra صفحه نمایش مسطح تری نسبت به S22 Ultra دارد


سامسونگ شب گذشته در رویداد Galaxy Unpacked از سری گلکسی اس 23 رونمایی کرد. در حالی که مدل های پایه و پلاس گلکسی اس 23 هنوز کاملا صاف هستند، گلکسی اس 23 اولترا دارای صفحه نمایش خمیده است.

از زمانی که به یاد داریم، سامسونگ گوشی هایی با صفحه نمایش خمیده عرضه می کند. با این حال، زمانی که این شرکت از سری گلکسی اس 20 رونمایی کرد، این روند تغییر کرد. زیرا صفحه نمایش های منحنی کمتر در کانون توجه قرار می گرفتند. گلکسی اس 22 و گلکسی 22 پلاس به صفحه نمایش کاملاً تخت مجهز شدند. اما گلکسی اس 22 اولترا از صفحه نمایش منحنی استفاده می کند که مثل قبل چشم نواز نبود.

اکنون سامسونگ این روند را با Galaxy S23 Ultra ادامه می دهد. اما شرکت کره ای تصمیم گرفته است که منحنی را بیشتر کاهش دهد. این شرکت به 9to5Google گفته است که شیشه های منحنی در کناره های پرچمدار جدید 30 درصد کاهش یافته است.

صفحه نمایش 6.8 اینچی گلکسی اس 23 اولترا با لبه خمیده از گلکسی اس 23 اولترا واضح تر است. زیرا این صفحه نمایش دارای انحنای 30 درصدی برای ایجاد یک سطح بزرگتر و مسطح برای بهترین تجربه بصری در گوشی هوشمند گلکسی است.

صفحه نمایش های منحنی خوب به نظر می رسند. اما خطراتی دارند. به عنوان مثال، صفحه نمایش های منحنی بیشتر مستعد شکستگی هستند و هزینه تعمیر بیشتری دارند.

ناگفته نماند که اگر از آن دسته افرادی هستید که از محافظ صفحه نمایش گوشی های خود استفاده می کنید، پیدا کردن محافظ مناسب نیز مسئله مهمی است. زیرا محافظ های صفحه نمایش خمیده از نظر دوام جزو بدترین ها هستند.

در مجموع باید بگوییم که سامسونگ با کاهش انحنای صفحه نمایش گلکسی اس 23 اولترا به خوبی عمل کرده است. اما باید دید این موضوع تا کجا به گوشی های هوشمند آینده خواهد رسید.