FTC توسعه مدل های جدید هوش مصنوعی OpenAI را متوقف می کند؟


گزارش کردن Verge، OpenAI به طور کاملا واضح به تهدیدات بالقوه تولید متن هوش مصنوعی اشاره کرده است، اما استدلال CAIDP این است که GPT-4 از مرز آسیب مصرف‌کننده عبور می‌کند و بنابراین باید تحت تدابیر نظارتی سخت‌گیرانه‌تری قرار گیرد. این سازمان قصد دارد از OpenAI به دلیل نقض بند 5 قانون FTC، که اعمال ناعادلانه و فریبنده را ممنوع می کند، شکایت کند. این شکایت ادعا می کند که شرکت هوش مصنوعی مدل GPT-4 خود را با آگاهی کامل از خطرات ذکر شده، از جمله سوگیری های احتمالی و ارائه پاسخ های مضر منتشر کرده است. علاوه بر این، CAIDP توهمات غیرقابل کنترل مدل های مولد را نوعی فریب می داند. این سازمان می گوید OpenAI اظهارات تجاری و تبلیغات گمراه کننده را با ابزارهای هوش مصنوعی خود ترویج می کند.

در شکایت خود، CAIDP از FTC می‌خواهد تا هرگونه استقرار تجاری مدل‌های GPT را متوقف کند و قبل از انتشار احتمالی مدل‌های تولیدی دیگر در آینده، به طور مستقل آنها را ارزیابی کند. علاوه بر این، CAIDP درخواست می کند که ابزار گزارش دهی در دسترس عموم قرار گیرد تا بتوانند شکایات خود را از طریق آن ارائه کنند. این مرکز همچنین به دنبال ایجاد قوانین قوی برای سیستم های هوش مصنوعی مولد است.

همانطور که CAIDP اشاره می کند، FTC علاقه خود را به تنظیم هوش مصنوعی ابراز کرده و هشدار داده است که سیستم های هوش مصنوعی مغرضانه می توانند اقدامات اجرایی مختلفی را آغاز کنند.