ChatGPT AI می تواند به تکالیف پایان دهد


ChatGPT AI ابزار قدرتمندی است که می تواند گفتار انسان گونه تولید کند. البته ممکن است این ویژگی برای برخی مدارس چالش هایی ایجاد کرده باشد. مدرسه آلین در جنوب شرقی لندن قصد دارد به دلیل در دسترس بودن ربات‌های چت مانند ChatGPT، انشا دادن به دانش‌آموزان را متوقف کند. به گزارش تایمز، دانش آموزان می توانند تکالیف خود را با کمک هوش مصنوعی و با حداقل تلاش انجام دهند.

در حالی که هوش مصنوعی یک فناوری جدید نیست، ChatGPT آن را به شکلی ساده در دسترس عموم قرار داد. همانطور که Windows Central اشاره می کند، این ابزار در نوامبر 2022 راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون در سرتاسر جهان خبرساز شده است. چت بات حتی موفق شد مقاله ای را ارائه دهد که به A (بالاترین نمره ممکن در بریتانیا) دست یافت.

جین لونون مدیر مدرسه آلن گفت:

لونون وی ادامه داد که تکالیف همچنان برای تمرین مفید خواهند بود، اما برای به دست آوردن اطلاعات قابل اعتماد در مورد اینکه آیا کودکان مهارت ها و اطلاعات جدیدی کسب می کنند، به ارزیابی و تکالیف نظارت شده نیاز است.

البته لونون وی از احتمال عدم یادگیری مطالب محول شده توسط دانش آموزان ابراز نگرانی کرد زیرا در صورت عدم انجام تکالیف نمی توانند از اشتباهات خود درس بگیرند. او می گوید:

با ادامه پیشرفت هوش مصنوعی، نگرانی ها در مورد تکالیف دانش آموزان در مدارس احتمالاً گسترش می یابد. پیش از این برخی رسانه های خبری از چنین ابزارهایی برای تولید محتوا استفاده می کردند و دانشجویان نیز از آن برای تقلب استفاده می کردند. حتی یک نویسنده برای نوشتن کتاب از ChatGPT کمک گرفته است.