ChatGPT مانند آیفون صنعت هوش مصنوعی است


به گفته تحلیلگران، ChatGPT یکی از مهمترین پدیده های صنعت فناوری در سال های اخیر است. این چت بات هوشمند به سوالات پاسخ می دهد، کد می نویسد و حتی پتانسیل استخدام به عنوان فیلمنامه نویس را دارد. ChatGPT که اواخر سال گذشته راه اندازی شد، به سرعت محبوبیت قابل توجهی به دست آورد.

انویدیا، بزرگترین تولید کننده پردازنده های گرافیکی در جهان، نقش برجسته ای در هوشمندسازی ابزارهای هوش مصنوعی ایفا می کند. این ابزارها برای پردازش داده های سنگین به تراشه گرافیکی متکی هستند. تحلیلگران گفته اند که درآمد سالانه انویدیا به دلیل محبوبیت ChatGPT احتمالا 9 میلیارد دلار رشد خواهد کرد.

جنسون هوانگمدیرعامل انویدیا در کنفرانسی که در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی برگزار شد، به سوالات دانشجویان در مورد پردازنده‌های گرافیکی و ابزارهای هوش مصنوعی پاسخ داد.

هوانگ گفت ChatGPT نقطه شروع پروژه های بزرگتر در زمینه هوش مصنوعی است. مدیرعامل انویدیا ChatGPT را «لحظه هوش مصنوعی آیفون» نامید و گفت که این ابزار اساساً محاسبات را دموکراتیک کرده است. به گفته مدیرعامل انویدیا، ChatGPT بزرگترین اتفاقی است که تاکنون برای هوش مصنوعی و صنعت محاسبات رخ داده است.

جنسون هوانگ گفت: “اول از همه، راه اندازی ChatGPT یک رویداد بسیار بسیار بزرگ است.” در مورد آن فکر کنید، ChatGPT تنها در چند روز به ده ها میلیون کاربر رسید. نکته شگفت انگیز این است که همه به دلایل مختلف از ChatGPT استفاده می کنند و این ابزار را لذت بخش می دانند. معجزه همین است. آخرین باری که یک فناوری توانست این همه همه کاره باشد و بسیاری از مردم را متحیر کند چه زمانی بود؟

مدیر عامل انویدیا معتقد است که ChatGPT تأثیر زیادی بر صنعت فناوری خواهد گذاشت. در همین حال، ChatGPT تأثیر مثبت قابل توجهی بر سهام Nvidia داشته است. گفته می شود که OpenAI (خالق ChatGPT) از حدود 25000 پردازنده گرافیکی Nvidia برای تامین انرژی سرورهای خود استفاده می کند.