Blade 18، قدرتمندترین لپ تاپ Razer با پردازنده نسل سیزدهم HX و گرافیک RTX 4090


قبل از رونمایی از Blade 16 و Blade 18 در CES، Razer اولین لپ تاپ های 16 و 18 اینچی خود را به نمایش گذاشت.

در حال حاضر، بسیاری از مشخصات فنی و ویژگی های کلیدی Blade 16 و Blade 18 ناشناخته هستند. اما می دانیم که آنها از پردازنده های نسل سیزدهم اینتل به خصوص پردازنده 24 هسته ای سری HX به همراه گرافیک RTX 40 از جمله RTX 4090 استفاده خواهند کرد.

Razer می گوید Blade 16 از هر لپ تاپ 16 اینچی دیگری قدرتمندتر است. ادعایی که با توجه به وجود لپ تاپ هایی مانند Zephyrus M16 و MacBook Pro 16 جالب تر و شگفت انگیزتر به نظر می رسد.احتمالا ریزر گرافیک بسیار قدرتمندی را برای بدنه جمع و جور Blade 16 در نظر گرفته است.

در طرف دیگر میدان، Blade 18 قدرتمندترین لپ تاپ تاریخ ریزر خواهد بود. دستگاهی که به لطف بدنه بزرگتر، فضای کافی برای خنک کردن اجزای قدرتمندی مانند پردازنده سری HX اینتل و گرافیک RTX 4090 را خواهد داشت.

جدا از مشخصات فنی، چیزی که از تصویر لپ تاپ های جدید سری Blade به دست می آید، ظاهر بسیار مشابه آنها با سایر لپ تاپ های ریزر است. لپ تاپ های جدید از بدنه فلزی مشکی، صفحه کلید RGB و بلندگوهای استریو در دو طرف کیبورد استفاده خواهند کرد. از سوی دیگر، صفحه نمایش این دو دستگاه از پنل های 16:9 بلندتر است و لبه های اطراف آن ها کمی ضخیم تر است. بنابراین جای تعجب نیست که Razer مانند سایر رقبا به سراغ پنل های 16:10 رفته است.

ریزر در روزهای آینده مشخصات فنی دقیق لپ تاپ های جدید خود را به اشتراک خواهد گذاشت. بنابراین منتظر بروزرسانی مقاله آینده با اطلاعات دقیق تر باشید.