AMD تأیید کرد که یک باگ درایور گرافیک Radeon ممکن است از نصب ویندوز جلوگیری کند


برخی از کاربرانی که از گرافیک های سری Radeon استفاده می کنند، ماه ها پیش گزارش داده اند که باگ در درایور این گرافیک ها مانع از نصب ویندوز آنها می شود. اما AMD هنوز این موضوع را تایید نکرده است. علاوه بر این، اکثر کاربران حتی با استفاده از گزینه Factory Reset همچنان با مشکل ذکر شده دست و پنجه نرم می کنند. این گزینه برای پاک کردن کامل تنظیمات درایور کارت گرافیک در نظر گرفته شده است.

برد چاکوس، ویرایشگر و بازبینی PCWorld، با مشکل درایور گرافیک Radeon مواجه شد و بلافاصله برای رفع آن با AMD تماس گرفت. این شرکت اعلام کرد که این باگ یک مشکل بسیار نادر است و کاربران نباید هنگام نصب درایورهای AMD از گزینه Factory Reset استفاده کنند.

در بیانیه AMD آمده است:

بنابراین، کاربران نباید هنگام نصب درایورهای گرافیک کامپیوتر خود از تنظیم مجدد کارخانه استفاده کنند. کاربران اغلب فراموش می کنند که نصب یک سیستم عامل جدید معمولاً با به روز رسانی درایورها شروع می شود. آنها ابتدا باید اطمینان حاصل کنند که فرآیندهای به روز رسانی سیستم عامل قبل از نصب درایورهای جدید تکمیل شده است.

طبق گفته VideoCards، کاربرانی که مشکلات درایور گرافیک Radeon را تجربه می کنند ممکن است گاهی اوقات نیاز به نصب مجدد سیستم عامل داشته باشند. همچنین به نظر می رسد که احتمالاً ماژول بازیابی بوت داخلی ویندوز این مشکل را برطرف خواهد کرد.

اگرچه مشکلات درایور گرافیک Radeon بسیار نادر است، توصیه می شود برای به حداقل رساندن مشکلات احتمالی، آخرین سیستم عامل و به روز رسانی درایور را نصب کنید.