Adobe از هوش مصنوعی جدید برای رقابت با Midjourney رونمایی کرد


در نهایت، Adobe قصد دارد این ابزارهای بهره وری را در برنامه ها و خدمات مختلف خود بگنجاند. در فتوشاپ، ویرایش تصویر با هوش مصنوعی وجود خواهد داشت، Illustrator می‌تواند تغییرات برداری را در طرح‌های طراحی شده با دست ایجاد کند، و Premiere به شما این امکان را می‌دهد که تنها با یک دستور یک تصویر را درجه‌بندی یا تغییر شکل دهید. Adobe نگفته است که هر یک از این ویژگی ها چه زمانی در دسترس خواهند بود، اما اینها از جمله نمونه هایی هستند که کاستین می گوید این شرکت در حال کار بر روی آنها است.

همچنین یک ویژگی برنامه ریزی شده در فتوشاپ وجود دارد که ممکن است بحث برانگیز باشد. Adobe می‌خواهد به هنرمندان اجازه دهد سیستم را بر اساس کارشان آموزش دهند تا بتواند به آنها کمک کند محتوا به سبک خودشان ایجاد کنند. البته این پتانسیل سوء استفاده نیز دارد، زیرا یک فرد می تواند سیستم را بر اساس سبک هنرمند دیگری آموزش دهد تا کار خود را شبیه سازی کند.

کاستین می‌گوید که ادوبی به این فکر می‌کند که چگونه آن را مدیریت کند. او ایده مقایسه تصاویر آپلود شده با Behance، شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری هنر متعلق به ادوبی را مطرح کرد تا سارقان آثار هنری را دستگیر کند، اما در حال حاضر، تصمیم نهایی درباره نحوه رسیدگی به آن وجود ندارد.

یکی از راه ها Adobe امیدوار است با ارائه راهی برای جلوگیری از آموزش هوش مصنوعی در کار خود، جلوی این دزدان هنری را به طور گسترده‌تری بگیرد. این سیستم که به عنوان سیستم «آموزش نده» شناخته می‌شود، به هنرمندان اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را در پایگاه داده‌ای جاسازی کنند که سیستم‌های آموزشی اجازه دیدن آن را ندارند. این به طور بالقوه Adobe را برای رقابت بر اساس استانداردها بدون آموزش آماده می کند.

دو ابزار اول Firefly از امروز به عنوان نسخه بتا در دسترس عموم قرار خواهند گرفت. برای درخواست دسترسی، لازم نیست مشترک Creative Cloud باشید، اما Adobe تعداد افراد مجاز به نسخه بتا را محدود خواهد کرد.