9 ویژگی ویندوز 11 که شاید ندانید


در حالی که بیش از یک سال از انتشار آن می گذرد ویندوز 11 در حال گذر است، طبق آمار منتشر شده توسط StatCounter، سهم بازار آن هنوز به 20 درصد نرسیده است. بیش از دو سوم کاربران هنوز از آن استفاده می کنند ویندوز 10 هستند و آن را به نسخه جدید این سیستم عامل ترجیح می دهند. با این حال، دیر یا زود ویندوز 10 مانند نسخه های قدیمی تر ویندوز بازنشسته می شود و کاربران بیشتری به ویندوز 11 روی می آورند.

ویندوز 11 ویژگی های جدید و پیشرفته تری را در مقایسه با نسخه قبلی ارائه می دهد. با این حال، این نسخه از سیستم عامل دارای بسیاری از ویژگی های پنهان است که ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد. ویژگی هایی که در زیر به آنها می پردازیم.

1. دسترسی به منوی راست کلیک ویندوز قدیمی

اگر روی فضای خالی دسکتاپ راست کلیک کنید، یک منوی زمینه جدید با لبه های گرد و گزینه های جدید خواهید دید. اگر هنوز متوجه این موضوع نشده‌اید، فقط کلیک راست کنید تا ببینید چه تفاوتی با منوی قدیمی ویندوز دارد. اگرچه این منو بسیار جذاب تر از منوی قبلی به نظر می رسد، اما بسیاری از افراد ممکن است نسخه کلاسیک را ترجیح دهند.

خوشبختانه مایکروسافت در منوی ذکر شده گزینه Show more options را برای کاربران علاقه مند به نسخه قدیمی قرار داده است و برای دسترسی به منوی زمینه کلاسیک ویندوز تنها کافیست روی قسمتی از دسکتاپ یا اکسپلورر کلیک راست کرده و این گزینه را انتخاب کنید. . برای این کار می توانید از کلیدهای ترکیبی Shift+F10 نیز استفاده کنید.