450 میلیون دلار کمک مالی به اپل و فعال کردن پیامک های ماهواره ای

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شرکتی به بزرگی اپل تصمیم گرفت تا ماه آینده سرویس پیامک ماهواره ای خود را فعال کند و دلیل آن تنها رسیدن منابع مالی کافی بوده است. اما اکنون، با کمک ۴۵۰ میلیون دلاری گلوبال استار (یک سرویس ماهواره ای مستقر در ایالات متحده)، به اپل رونق زیادی در فعال کردن پیامک های ماهواره ای در ایالات متحده داده است. اکنون که Emergency SOS اپل از طریق ویژگی Satellite فعال شده است، این ویژگی اواخر این ماه به سری آیفون 14 می آید.

ماجرای اپل و فعال شدن پیامک های ماهواره ای

پیش از این، این بودجه از صندوق تولید پیشرفته اپل تامین می شد و برای پیشرفت های تحقیقاتی و منابع حیاتی در شبکه ماهواره ای گلوبال استار و ایستگاه های زمینی این شرکت در نظر گرفته شده بود. این ایستگاه ها با آنتن های با قدرت بالا ساخته شده توسط Cobham Satcom در کالیفرنیا ساخته شده اند. همه اینها در حالی است که حدود 300 کارمند در Globalstar از خدمات جدید پشتیبانی خواهند کرد.

450 میلیون دلار کمک مالی به اپل و فعال کردن پیامک های ماهواره ای

این سرویس از طیف باند L و S استفاده خواهد کرد که به طور خاص برای خدمات ماهواره ای سیار توسط سازمان تنظیم مقررات رادیویی ITU تعیین شده است. هنگامی که یک آیفون 14 درخواست ماهواره می کند، پیام توسط یکی از 24 ماهواره گلوبال استار در مدار پایین زمین دریافت می شود، که سپس پیام را به یک ایستگاه زمینی اختصاصی ارسال می کند که آن را به خدمات اضطراری ارسال می کند.

سرویس پیامک SOS اضطراری اپل اواخر این ماه در ایالات متحده و کانادا راه اندازی خواهد شد. اگرچه استفاده از این سرویس برای 2 سال اول رایگان است، اما پس از آن به اشتراک پولی نیاز دارید. جالب ترین نکته این است که قیمت هدف اپل برای این سرویس هنوز تایید نشده است.

نکته ها: 5.0 از 5 (1 رای)