14 چیز عجیبی که به فضا فرستاده ایم


سه گانه اصلی جنگ ستارگان که بین سال های 1977 و 1983 منتشر شد، الهام بخش نسلی از فضانوردان و دانشمندان فضایی بود. بنابراین، جای تعجب نیست که یکی از معروف ترین وسایل فیلم، شمشیر نوری لوک اسکای واکر، سرانجام به فضا راه پیدا کرد.

این شمشیر نوری در سال 2007 با تیمی از فضانوردان پرتاب شد که ماژول هارمونی (معروف به گره 2) را به ایستگاه فضایی بین‌المللی تحویل دادند و آن را مونتاژ کردند. پرتاب همزمان با سی امین سالگرد اولین فیلم جنگ ستارگان (یک امید جدید) بود، اما شمشیر نوری در واقع دومین شمشیر نوری لوک (شمشیر سبز) بود که در سومین فیلم، بازگشت جدی ظاهر شد.

شمشیر نوری لوک تنها یادگاری از جنگ ستارگان نیست که به فضا فرستاده شده است. در سال 2017، به عنوان بخشی از بازاریابی برای آخرین جدای، دومین فیلم از آخرین سه گانه، دیزنی نسخه ای از دروید BB8 (ربات کروی نارنجی رنگ) را برای فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد تا با آن بازی کنند.

در سال 2001، پیتزا هات اولین شرکتی بود که با فرستادن پیتزا به ایستگاه فضایی بین‌المللی با موشکی که برای فضانوردان وسایل حمل می‌کرد، غذا را به فضا رساند. دریافت کننده پیتزا یوری اوساچف بود که از خوردن این غذای خوشمزه به همراه فضانوردان دیگر فیلمبرداری شد.

تحویل رکوردشکنی یک حرکت بازاریابی جسورانه بود که بیش از 1 میلیون دلار (1.7 میلیون دلار به دلار امروز) برای شرکت هزینه داشت. اما سرآشپزهایی که پیتزا را پختند باید ملاحظات خاصی را برای سفر غیرمعمول آن رعایت می کردند: چاشنی اضافی اضافه شد زیرا فضانوردان ممکن است حس چشایی خود را در فضا از دست بدهند و سالامی به جای پپرونی استفاده شد زیرا ماندگاری طولانی تری داشت. و لازم بود که پیتزا قبل از زمان عرضه کاملا آماده می شد.