10 شرکتی که بیشترین پتنت متاورس را دارند. ال جی در رتبه اول قرار دارد


Metaverse یک روند جدید در فناوری است. با این حال، اگر نمی دانید این اصطلاح دقیقا به چه چیزی اشاره دارد، می توانید مقاله کامل زومیت در مورد این دنیای مجازی را بررسی کنید. در حال حاضر چندین شرکت مختلف دستگاه های سازگار با متاورس را ارائه می دهند که تعداد محصولات برخی از آنها واقعا قابل توجه است. شرکت های کره جنوبی و چینی در حال جمع آوری پتنت های مختلف در این زمینه هستند. صنعت فناوری به دنبال روندهایی است که از رشد گوشی های هوشمند پیشی بگیرد و به نظر می رسد Metaverse با این شرایط سازگار است. اکنون ال‌جی و هواوی در صدر فهرست برترین شرکت‌هایی هستند که پتنت‌های مرتبط با متاورس را دارند.

IDC، یک شرکت معروف تحقیقات بازار ایالات متحده، پیش بینی کرده است که بازار جهانی متاورس تا سال 2026 به 74.7 میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم نشان دهنده افزایش چهار برابری ارزش بازار ذکر شده در تنها پنج سال است. سخت افزار تخصصی نقش کلیدی در دسترسی به فضاهای مجازی دارد و نمونه آن هدست پرچمدار اخیر متا به نام Quest Pro است.

ال‌جی و هواوی پتنت‌های Metaverse بیشتری ثبت می‌کنند

متاورس

بر اساس آخرین رتبه بندی شرکت های فعال در حوزه متاورس، ال جی از سال 2016 بیشترین درخواست را برای ثبت گواهی اختراع مرتبط با این فناوری ارائه کرده است. این برند هم اکنون از جایگاه یازدهم در سال 2010 تا 2015 به مقام اول لیست مذکور رسیده است. رتبه دوم این لیست نیز در اختیار سامسونگ قرار دارد. طرح های مختلف در زمینه نمایش و فعالیت در بازار نیمه هادی ها از جمله اقدامات مهم غول فناوری کره جنوبی برای حضور در متاورس است. این شرکت به سرعت به جای فعالیت در زمینه هدست های سازگار با متاورس، توانست جایگاه خود را در میان سایر محصولات مرتبط با این حوزه ارتقا دهد. متا از نظر تعداد پتنت های مربوط به Metaverse در جایگاه سوم لیست قرار دارد. البته این شرکت محصولات باکیفیت و جذابی را در این زمینه روانه بازار کرده است.

به گزارش گیزچینا، هوآوی همچنین در فهرست برترین شرکت ها در زمینه ثبت پتنت متاورس رتبه چهارم را به خود اختصاص داد. گفتنی است این شرکت چینی در گزارش قبلی برترین شرکت های فعال در ثبت گواهی اختراع متاورس، حتی در بین 20 برند برتر قرار نداشت. رتبه پنجم لیست مذکور اکنون متعلق به مایکروسافت است و اینتل و اپل نیز به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند. ByteDance، شرکت مادر TikTok، همچنین ظرفیت خود را در توسعه Metaverse افزایش داده است.

سونی تنها شرکت ژاپنی است که توانسته به 10 شرکت برتر ثبت اختراع متاورس راه یابد. در مجموع، 20 شرکت برتر این فهرست، 7760 گواهی اختراع در زمینه متاورس به ثبت رسانده اند که 57 درصد آن متعلق به شرکت های آمریکایی است. کره جنوبی با سهم 19 درصد و چین و ژاپن به ترتیب با سهم 12 و 9 درصد در جایگاه های بعدی قرار دارند.