یک مطالعه جدید کاربرد اپل واچ را در درمان بیماری ها نشان می دهد


بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه دوک انجام شده است، اپل واچ را می توان برای کمک به درمان بحران انسداد عروقی (VOC) استفاده کرد. بحران انسداد عروق عارضه مهمی است که در نتیجه بیماری سلول داسی شکل رخ می دهد و اغلب افراد را به دلیل درد شدید راهی بیمارستان می کند.

به نوشتن از MacRumors، مطالعه محققان دانشگاه دوک نشان می دهد که استفاده از فناوری یادگیری ماشینی برای داده‌های سلامتی کاربر که توسط اپل واچ جمع‌آوری شده است، می‌تواند علائم خاصی را پیدا کند که می‌تواند درد افراد مبتلا به بیماری سلول داسی شکل را پیش‌بینی کند. این پیش‌بینی به‌عنوان نوعی سیگنال هشدار اولیه ظاهر می‌شود و امکان درمان با مسکن‌ها را قبل از شدیدتر شدن درد فراهم می‌کند.

محققان دانشگاه دوک بیماران مبتلا به کم خونی داسی شکل را به مدت سه ماه تحت نظر قرار دادند و به هر یک از آنها یک آزمایش دادند آنها به اپل واچ سری 3 دادند. 15683 داده ثبت شده توسط اپل واچ (در مورد ضربان قلب و فعالیت بدنی) با نمرات درد ارجاع داده شد. در نهایت، محققان با استفاده از داده‌های علائم حیاتی هر بیمار، نوعی مدل یادگیری ماشینی ساختند که توانایی پیش‌بینی بحران انسداد عروق را دارد.

در مطالعه دیگری توسط کالین لی (پژوهشگر شاغل در اپل) انجام شده است، ادعا شده است که اعمال یک سری تغییرات در الگوریتم تشخیص گفتار اپل و فناوری یادگیری ماشینی می تواند به کاهش مشکلات افراد مبتلا به لکنت و کاهش وقفه در جمله و خطا در نحوه تلفظ کلمات کمک کند. حدود کاهش 80 درصدی