یک تحلیلگر معروف در توصیف مدیرعامل اپل می گوید: نام تیم کوک را وارد تالار مشاهیر کنید.


دن ایوز مدیریت می گوید تیم کوک این همان چیزی است که باعث شده اپل برخلاف سایر شرکت های صنعت فناوری، نیروهای خود را تعدیل نکند. در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله متا، فیس‌بوک و گوگل هزاران کارمند خود را برای تطبیق با شرایط سخت اقتصادی اخراج کرده‌اند.

گزارش های غیر رسمی ادعا می کنند که اپل به طور غیرمستقیم تعدادی از کارمندان زنجیره تامین را اخراج کرده است. این کارمندان متعلق به فروشگاه های اپل نیستند و به نظر می رسد برای شرکای تجاری این شرکت مانند Best Buy کار می کنند.

مجله Apple Insider می گوید که سازنده آیفون بیش از 100 نفر را از مسئولان انتخاب نیروهای جدید اخراج کرده است. اما تاکنون هیچ تعدیل نیرو گسترده ای انجام نداده است.

دن آیوز، تحلیلگر برجسته Wedbush Securities، می گوید: “سرعت استخدام اپل هرگز به اندازه سایر غول های فناوری سریع نبوده است. ما مدیریت هزینه ها را با جزئیات خواهیم دید؛ اما کوپرتینویی ها تاکتیکی هستند.” آیوز در ادامه ستایش از سیاست های اپل می گوید: من فکر می کنم تیم کوک شایستگی حضور در تالار مشاهیر مدیرعامل را دارد.

طبق شایعات متناقض، اپل به طور کامل استخدام کارمندان جدید را متوقف کرده و قصد دارد برخی از کارمندان خود را اخراج کند، اما تیم کوک در مصاحبه ای گفت که استخدام کارمندان جدید ادامه خواهد داشت. اما حساب شده تر از قبل.

Wedbush Securities اخیراً پیش بینی خود را برای ارزش سهام اپل در سال آینده تغییر داد و عدد پیش بینی را کاهش داد. این نهاد دلیل اصلی وجود مشکلات اقتصادی را; اما کاهش تقاضا و تاخیر در تولید به دلیل قرنطینه چین نیز موثر بوده است.