یکی از کارمندان صرافی crypto.com به اشتباه 400 میلیون دلار به یک صرافی رقیب ارسال کرد


به گزارش خبرگزاری بلوک، در 21 اکتبر (29 اکتبر)، صرافی crypto.com به اشتباه بیش از 320000 اتر (معادل 400 میلیون دلار) را به یکی از صرافی های رقیب به نام منتقل کرد. ارسال شده توسط Gate این موضوع تا چند ساعت پیش اعلام نشد که یکی از کاربران توییتر اسکرین شات را منتشر کرد و گفت که چند هفته پیش مقدار قابل توجهی اتر از Crypto.com برداشته شده است.

کریس مارشالمدیرعامل کریپتو دات کام در پاسخ به توئیت مورد بحث، انتقال 400 میلیون دلار اتر از این صرافی را نتیجه خطای انسانی دانست. مارشالک می گوید یکی از اعضای تیمش به اشتباه حدود 80 درصد اتر موجود در ذخایر Crypto.com را به یک صرافی ارسال کرده است.

به گفته مدیر عامل Crypto.com، مبلغ مورد نظر قرار بود وارد یک کیف پول سرد جدید شود. کریس مارشالک می گوید که گیت با Crypto.com همکاری کرده و پول را به صرافی بازگردانده است.

مقالات مرتبط:

این در زمانی اتفاق می افتد که به دلیل سقوط صرافی بزرگ FTX در روزهای اخیر، اعتماد به صنعت کریپتو به پایین ترین سطح ممکن رسیده است. این صرافی که یکی از رقبای جدی بایننس بود، هفته ای جهنمی را تجربه کرد و در نهایت ورشکست شد.

Crypto.com قبلاً اشتباه مشابهی را مرتکب شده بود. سال گذشته یکی از کارمندان این صرافی به اشتباه 7.2 میلیون دلار برای مشتری ارسال کرد. مدتی بعد Crypto.com مجبور شد از این شخص برای پس گرفتن پول شکایت کند.