یکی از بنیانگذاران توییتر می گوید که ایلان ماسک فرد مناسبی برای مدیریت این شبکه اجتماعی نیست


یکی از بنیانگذاران توییتر طعنه های زیادی دارد الون ماسک ضربه زده است بیز استون او در مصاحبه با گاردین اعلام کرد که ماسک فرد مناسبی برای مدیریت و مالکیت توییتر نیست.

استون او یکی از چهار نفری بود که به بیرون آوردن توییتر از دوران ابتدایی خود کمک کردند. جک دورسی، نوح گلس و ایوان ویلیامز سایر اعضای این تیم چهار نفر بودند. استون او توییتر را در سال 2011 ترک کرد. اما در سال 2017، او به شرکت بازگشت تا روی فرهنگ، انرژی و احساسات پلتفرم اجتماعی کار کند، و سپس معلوم شد که کارهای زیادی در نحوه تعدیل محتوای توییتر انجام داده است.

به لحاظ استونانتشار سخنان نفرت انگیز در توییتر یک موضوع بسیار حساس است و بنابراین چه زمانی ماسک توییتر قطعاً با شوک بزرگی مواجه شده است زیرا تیم نظارت بر امنیت و محتوا چهره‌های راست افراطی، انتشار دهندگان اطلاعات نادرست و نئونازی‌ها را لغو کرده و دوباره فعال می‌کند. استون او به گاردین گفت:

Gizmodo می گوید، الون ماسک به طور مستقیم به کارکنان توییتر دستور داده است که حساب یک فعال چپ را مسدود کنند. چاد لودر، یک محقق معروف ضد فاشیست است که به موضوعات راست افراطی پرداخته و به ویژه در بررسی شورش های 6 ژانویه که منجر به دستگیری یکی از اعضای گروه راست افراطی شد، تأثیرگذار بود. گفته شده که اندی انگو یک تحریک کننده جناح راست، مستقیماً از ماسک حساب خواست لودر حذف

استون او همچنین از ماسک به دلیل ممنوعیت سخنرانی هایی که دوست ندارد انتقاد کرد. مدیر عامل فعلی توییتر برای مدت کوتاهی برخی از خبرنگاران و همچنین حساب کاربری را که از اطلاعات عمومی برای ردیابی هواپیمای شخصی خود استفاده می کرد، ممنوع کرد. اما این اکانت به صورت 24 ساعته با تغییر اجباری آنلاین است.

استون او به گاردین گفت که باید با چیزهایی برخورد کنید که دوست ندارید یا با آن موافق نیستید. او همچنین در مورد آن صحبت کرد ماسک اینکه او چگونه با روزنامه نگاری جعلی و هدفمند خود اسنادی را علیه برخی افراد به اشتراک گذاشته است، انتقادهایی را برانگیخته است. دورسی از جانب ماسک وی درخواست کرد تمامی پرونده ها در اختیار مردم قرار گیرد تا نظر آنها را جلب کنند.

دورسی یکی از حامیان بزرگ ماسک برای خرید توییتر بود. او قبلاً در مورد آن صحبت کرده است ماسک او در مورد اینکه چگونه می تواند سایت را از حالت شرکتی دور کند و به سمت یک پلتفرم غیرمتمرکز حرکت دهد صحبت کرده است. صاحب توییتر دوباره از دورسی او خواست که صدای او باشد و کارهای خوب و بد خود را اعلام کند. دورسی در پاسخ به این درخواست به ماسک او گفت که به او اعتماد دارد. در حالی که مدیر عامل فعلی توییتر از زمان تحویل گرفتن این شبکه اجتماعی، از بسیاری از مدیران دورسی مانند یونل راثمدیر سابق حوزه امنیت این شبکه اجتماعی انتقاد کرده است.