یکی از بنیانگذاران اپل: ChatGPT گاهی اوقات “اشتباهات وحشتناک” مرتکب می شود


چت بات نابغه ChatGPT با وجود موفقیت چشمگیرش در جلب توجه کاربران عمومی، نگرانی های زیادی را در مورد آینده ابزارهای هوش مصنوعی ایجاد کرده است. ربات چت به هر سوالی پاسخ می دهد، اما گاهی اوقات پاسخ های آن حاوی اطلاعات اشتباه است.

استیو وزنیاکیکی از بنیانگذاران اپل، به مردم توصیه کرده است که هنگام استفاده از ChatGPT محتاط باشند. وزنیاک می گوید که ChatGPT “بسیار تحسین برانگیز” و “مفید برای انسان” است، اما احتمال خطاهای جدی در ربات چت زیاد است.

وزنیاک در توصیف چت ربات هوشمند OpenAI می گوید: «موضوع این است که ChatGPT کارهای خوبی برای ما انجام می دهد، اما چون نمی داند انسان بودن به چه معناست، می تواند اشتباهات وحشتناکی مرتکب شود.

به گزارش بیزینس اینسایدر، یکی از بنیانگذاران اپل در مصاحبه جدید خود به استفاده از هوش مصنوعی در خودروهای خودران نیز اشاره کرده و گفته است که هوش مصنوعی در شرایط فعلی هرگز نمی تواند جایگزین مناسبی برای رانندگان انسانی باشد.

با وجود تمام انتقادات، ChatGPT به یک ابزار بسیار محبوب تبدیل شده است. OpenAI اخیراً قراردادی 10 میلیارد دلاری با مایکروسافت امضا کرده است تا هوش مصنوعی خود را به خدماتی مانند موتور جستجوی بینگ و خانواده نرم افزارهای آفیس برساند.