گوگل زیر تیغ شایعات بحث برانگیز: آموزش بارد با داده های ChatGPT


گوگل بارد، رقیب اصلی ChatGPT شروع موفقی نداشته است. از زمان رونمایی اولیه بارد، چت ربات گوگل همواره خبرساز بوده و حواشی این سرویس همچنان ادامه دارد. منابع آگاه می گویند که گوگل بسیار متمرکز است هوش مصنوعی بر رقابت با چت بات ها و GPT ها متمرکز است مایکروسافت بینگ با افتخار بیرون می آید.

آژانس خبری اطلاعات در یک گزارش اختصاصی مدعی شده است که گوگل اعضای تیم های DeepMind و Google Brain را در پروژه جدیدی به نام Gemini موظف کرده است تا خدمات هوش مصنوعی جدیدی را برای شکست دادن OpenAI توسعه دهند.

این اطلاعات همچنین می گوید که گوگل داده های سرویس ChatGPT را از وب سایتی به نام ShareGPT استخراج کرده و از آنها برای آموزش ربات چت استفاده کرده است. اطلاعات می گوید یکی از محققان هوش مصنوعی گوگل در برابر استفاده از این داده ها موضع گیری کرده و در نهایت استعفا داده است.

گوگل در بیانیه ای که برای The Verge به شدت ادعاهای این اطلاعات را رد کرده است: “بارد در مورد هیچ داده ای از ShareGPT یا ChatGPT آموزش ندیده است.”

بنا به ادعای وب سایت اطلاع رسانی یکی از محققان گوگل به نام جیکوب دولین پس از هشدار به گوگل مبنی بر عدم استفاده از داده های ChatGPT، او به سرعت این شرکت را ترک کرد و به آن رفت OpenAI ملحق شده است. استفاده از این داده ها قوانین خدمات OpenAI را نقض می کند و در نهایت پاسخ های بارد را بسیار شبیه به ChatGPT می کند. یک منبع آگاه به Information گفت که گوگل پس از هشدارهای Devlin استفاده از داده های ChatGPT را متوقف کرده است.