گوشی هوشمند گوگل پیکسل 8 احتمالا به نسخه اصلاح شده تراشه اگزینوس 2300 مجهز خواهد شد.


اسمارت‌فون‌های سری گلکسی اس سامسونگ امسال با تراشه‌های اگزینوس عرضه نشدند و دلیل آن کاملاً واضح بود. تراشه اگزینوس عملکرد ضعیفی داشت و کاربران سراسر دنیا از این پردازنده راضی نبودند و نسخه سری کوالکام را ترجیح دادند. خرید Galaxy S23. انتظار می رود روند استفاده از تراشه های اسنپدراگون در سری گلکسی اس 24 ادامه یابد.

اما اواخر سال گذشته گزارش شد که سامسونگ به طور کامل توسعه Exynos 2300 را کنار گذاشته است و شایعات حاکی از آن است که احتمالاً این سیستم روی تراشه در سری گوشی‌های هوشمند پیکسل 8 گوگل استفاده خواهد شد. نسل اول تراشه Google Tensor بر اساس نسخه اصلاح شده Exynos 2100 و Tensor 2 بر اساس نسخه اصلاح شده Exynos 2200 ساخته شده است. بنابراین انتظار می رود که Tensor 3 از نسخه اصلاح شده Exynos 2300 بهره مند شود.

گزارش کردن با توجه به مشخصات فاش شده اگزینوس 2300، این تراشه با کد Quadra شناخته می شود و جزئیاتی در مورد هسته های این سیستم روی تراشه در دسترس قرار گرفته است. Exynos 2300 از یک هسته اصلی Cortex X3 با فرکانس 3.09 گیگاهرتز، چهار هسته Cortex A715 با فرکانس 2.65 گیگاهرتز و چهار هسته کم مصرف Cortex A510 با فرکانس 2.1 گیگاهرتز استفاده خواهد کرد. این تراشه همچنین به پردازنده گرافیکی Xclipse 930 مجهز خواهد شد.

از سوی دیگر، گوگل قصد دارد تبلت پیکسل، پیکسل فولد و پیکسل ۷a میان رده را با تراشه تنسور ۲ مبتنی بر اگزینوس ۲۲۰۰ عرضه کند، بنابراین تنسور ۳ را برای سری پیکسل ۸ انتخاب خواهد کرد.