گوشی های تاشو احتمالاً انتخاب اکثر مردم در سال 2023 خواهند بود


ورود سریع سامسونگ به فضای گوشی های تاشو باعث شده این برند کره ای تقریباً در انحصار دسته گوشی های تاشو در بازارهای غربی باشد. سال گذشته، سامسونگ ادعا کرد که فروش گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 در اروپا نسبت به نسل قبلی گوشی های تاشو دو برابر شده است.

در این میان گلکسی زد فلیپ 4 در این زمینه پیشرو است و 60 درصد از کل فروش گوشی های تاشو این شرکت را به خود اختصاص داده است. این به خودی خود با توجه به قیمت ارزان تر در میان سایر گوشی های تاشو تعجب آور نیست.

با این حال، نکته جالب این است که بر اساس آمار سال 2021، فروش گوشی های تاشو سامسونگ ممکن است در راه رقابت با گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس باشد. پیش از این، سامسونگ فاش کرده بود که سهم بزرگی در فروش 10 میلیون گوشی تاشو در سال 2021 داشته است.

در همین حال، این شرکت ممکن است در مسیر دستیابی به هدف فروش 30 میلیون دستگاهی برای کل سری گلکسی S22، از جمله مدل پرفروش آن، S22 Ultra باشد. واضح است که با به روز رسانی های تکراری پرچمداران معمولی، بازار گم شده و جذاب نیست.

با توجه به اینکه فروش گوشی های تاشو همچنان رو به افزایش است، ایده Z Flip به عنوان یک زیرمجموعه کامل در رده پرچمداران سامسونگ دور از ذهن نخواهد بود. واضح است که شرکت با ادغام بیگانه نیست. زیرا به راحتی سری Note را با ادغام آن در سری اصلی سری S حذف کرد تا هزینه های سربار را کاهش دهد و از طریق یک مدل منحصر به فرد سود کسب کند.