گوشی تاشو گوگل پیکسل احتمالا با تراشه Tensor G2 و 12 گیگابایت رم عرضه خواهد شد.


رندرهای Google Pixel Fold طراحی آشنا را نشان می دهد و طبق آخرین اطلاعات فاش شده در مورد این دستگاه، ظاهرا غول جستجوی اینترنتی قصد دارد از تراشه اختصاصی Tensor G2 خود در این گوشی تاشو استفاده کند. لازم به ذکر است که سری پیکسل 7 نیز با همین پردازنده روانه بازار شد.

Pixel Fold با اسم رمز Felix است و طبق Geekbench 5 امتیاز عملکرد تک هسته ای و چند هسته ای آن به ترتیب 1047 و 3257 است. بر اساس این اطلاعات، عملکرد این گوشی بهتر از پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو نخواهد بود. اگرچه پردازنده مذکور با توجه به این امتیاز بسیار کندتر از رقبا به نظر می رسد، اما باید دید گوگل چه بهینه سازی هایی را برای ارائه عملکرد بهتر در گوشی تاشو خود اعمال خواهد کرد.

به گفته Wccftech، تراشه Tensor G2 در گوشی گوگل فلیکس شامل دو هسته Cortex X2 با فرکانس 2.85 گیگاهرتز، دو هسته میان رده Cortex A78 با فرکانس 2.35 گیگاهرتز و چهار هسته Cortex A55 با فرکانس 1.8 گیگاهرتز خواهد بود. . همچنین این دستگاه به 12 گیگابایت رم مجهز خواهد بود و به صورت پیش فرض اندروید 13 را اجرا خواهد کرد.

در مقایسه، Pixel 7 Pro همچنین دارای تراشه Tensor G2 و 12 گیگابایت رم است و از آنجایی که نتایج Geekbench به راحتی قابل دستکاری هستند، ممکن است نتوان با اطمینان در مورد امتیاز Pixel Fold اظهار نظر کرد. البته اطلاعات دیگری از سایر مشخصات این دستگاه از جمله صفحه نمایش و ظرفیت باتری در دسترس نیست.

اگر سایر ویژگی های سخت افزاری این محصول را می دانستیم، احتمالاً می توانستیم با اطمینان بیشتری از عملکرد آن صحبت کنیم. با توجه به اینکه Pixel Fold سال آینده عرضه خواهد شد، منطقی به نظر می رسد که تصور کنیم به سخت افزاری مشابه با سری پیکسل 7 مجهز شود. زیرا تراشه Tensor G3 در سه ماهه آخر سال 2023 عرضه خواهد شد.