کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال چیست؟


این کلید راه ورود و استفاده از موجودی شما در کیف پول ارز دیجیتال است و از اهمیت بالایی برخوردار است. کیف پول های سخت افزاری به گونه ای طراحی شده اند که کلیدهای خصوصی را می توان به صورت آفلاین ذخیره کرد و ارزهای دیجیتال را در برابر انواع حملات سایبری، فیشینگ و بدافزار ایمن نگه داشت. کیف پول های سخت افزاری کلیدهای خصوصی ارز دیجیتال شما را به صورت آفلاین ذخیره می کنند و از آنها در برابر حملات سایبری محافظت می کنند.

علاوه بر این، حتی اگر شخصی بتواند به صورت فیزیکی کیف پول سخت افزاری شما را دریافت کند، با وجود کدهای پینی که برای ورود به دستگاه تعریف کرده اید، نمی تواند دارایی های شما را خرج یا انتقال دهد. اگر شخصی پین تعریف شده را چندین بار اشتباه وارد کند، دستگاه به طور خودکار به تنظیمات کارخانه بازنشانی می شود.

ذخیره چندین ارز دیجیتال در یک مکان

می توانید چندین ارز دیجیتال را در کیف پول سخت افزاری خود ذخیره کنید. این کیف پول‌ها توانایی مدیریت همزمان چند ارز دیجیتال در چندین بلاک چین را در یک دستگاه فراهم می‌کنند و کل دارایی را بدون در نظر گرفتن تنوع و تعداد، می‌توان با یک عبارت اولیه ایمن کرد.

اکثر کیف پول‌های سخت‌افزاری با چندین ارز دیجیتال سازگار هستند و به شما امکان می‌دهند چندین دارایی دیجیتال را در یک دستگاه ذخیره کنید.

قابل حمل بودن

کیف پول های سخت افزاری کوچک و جمع و جور هستند و اغلب به شکل دستگاهی با پورت USB هستند. بنابراین حمل آن ها آسان است و می توانید آن را در هر کجای دنیا با خود ببرید.

معامله مستقیم

پلتفرم‌هایی مانند PancakeSwap، dYdX، Kyber و Radar Relay، تراکنش‌های مستقیم از یک کیف پول به کیف دیگر را امکان‌پذیر می‌کنند و نیاز کاربر به صرافی برای انتقال و جابجایی پول را از بین می‌برند. این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان، هزینه ها را نیز به حداقل می رساند.

معایب کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری در کنار تمام مزایایی که ارائه می دهند، معایبی نیز دارند. در ادامه به معرفی معایب این دستگاه ها می پردازیم.

گران

کیف پول های سخت افزاری معمولاً در مقایسه با همتایان نرم افزاری خود گران تر هستند. البته اگر مقدار زیادی از سرمایه خود را در قالب ارزهای دیجیتال نگه دارید، ممکن است این موضوع چندان مهم نباشد.

تجربه کاربری نامناسب

فرآیند راه اندازی و استفاده از کیف پول های سخت افزاری می تواند برای مبتدیان در مقایسه با تجربه کاربری کیف پول های نرم افزاری بسیار دشوار باشد. علاوه بر این، کیف پول های سخت افزاری برای تراکنش های روزمره چندان مناسب نیستند، زیرا ابتدا باید کیف پول را به صورت فیزیکی به دستگاهی متصل کنید تا بتوانید به سکه های خود دسترسی پیدا کنید.