کوالکام از دو تراشه S5 Gen 2 و S3 Gen 2 برای بهبود کیفیت پخش صدا رونمایی کرد.


کوالکام در دومین روز از کنفرانس اسنپدراگون 2022 دو تراشه جدید معرفی شد. کوالکام S5 Gen 2 و Qualcomm S3 Gen 2 را معرفی کرد که مربوط به پخش صدا هستند و از طریق بلوتوث کار می کنند. کوالکام می‌گوید S5 Gen 2 و S3 Gen 2 پیشرفته‌ترین پلتفرم‌های صوتی هستند که این شرکت تا به حال ساخته است و بهینه‌سازی شده‌اند تا بیشترین سازگاری را با سیستم روی تراشه Snapdragon 8 Gen 2 داشته باشند.

هر دو تراشه جدید صدا محور کوالکام دارای قابلیت های متنوعی هستند و به گفته این شرکت مصرف انرژی آنها کم است. اولین ویژگی مهم صدای فراگیر با پشتیبانی از حرکات سر کاربر است. این فناوری باعث می شود هنگام گوش دادن به موسیقی بیشتر غرق شوید. بسیاری از سرویس‌های پخش موسیقی در سال‌های اخیر به صدای فراگیر مجهز شده‌اند و تعدادی از هدفون‌ها در حال حاضر از این فناوری پشتیبانی می‌کنند.

اسنپدراگون اس 3 نسل 2 و اس 5 نسل 2

مقالات مرتبط:

کوالکام می گوید که دو تراشه Qualcomm S5 Gen 2 و Qualcomm S3 Gen 2 امکان پخش صدا از طریق بلوتوث را بدون افت کیفیت فراهم می کنند و عملکرد آنها در هنگام تجربه بازی های ویدیویی بدون تاخیر خواهد بود. کوالکام می گوید به لطف تراشه های جدیدش، تاخیر بین AirPods و گوشی های هوشمند تنها 48 میلی ثانیه است.

به گفته Android Central، دو تراشه جدید از نسل سوم فناوری حذف نویز تطبیقی ​​کوالکام پشتیبانی می کنند که صدای باد را حذف می کند. تراشه های جدید همچنین قابلیت پشتیبانی از حالت شفافیت تطبیقی ​​و تشخیص خودکار گفتار را دارند. هدفون های پیشرفته امروزی به راحتی بین حالت های حذف نویز و حالت گوش دادن به محیط جابه جا می شوند. کوالکام می‌گوید روند جابه‌جایی بین این دو حالت به لطف S5 Gen 2 و S3 Gen 2 تسریع شده است.

بلوک های پردازش چیپ Qualcomm S5 Gen 2 و S3 Gen 2

دو تراشه جدید کوالکام برای بلندگوها، هدفون‌های ممتاز و دیگر محصولات صوتی محور بهینه‌سازی خواهند شد تا فناوری Snapdragon Sound را به طور گسترده‌تری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند. کوالکام می گوید اولین دستگاه های مجهز به تراشه های S5 Gen 2 و S3 Gen 2 در نیمه اول سال 2023 وارد بازار خواهند شد.