کرامر معکوس; استراتژی مخفی ایلان ماسک برای میلیاردر شدن!


الون ماسکصاحب توییتر و ثروتمندترین فرد جهان در توییتی کنایه آمیز به پیش بینی اخیر جیم کرامر وی درباره وضعیت بازار واکنش نشان داده است. کرامر، مجری برنامه Mad Money شبکه CNBC، اغلب به مردم در مورد نحوه سرمایه گذاری توصیه می کند، اما پیش بینی های او اغلب اشتباه بوده است.

کرامر چند روز پیش گفت که مردم باید از افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر به عنوان فرصتی برای فروش سرمایه خود استفاده کنند. با این توصیه، کرامر به طور غیرمستقیم گفت که انتظار دارد قیمت ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه ندهد. با این حال، بازار کریپتو روند صعودی خود را حفظ کرد و بیت کوین برای اولین بار در 9 ماه گذشته 27000 دلار معامله شد.

بیلی مارکزیکی از سازندگان Dogecoin (که بیشتر با حساب توییتر Shibetoshi Nakamoto شناخته می شود) در توییتی نوشت که “Cramer کار خوبی انجام می دهد.” این توییت با واکنش کاربران مواجه شد و ایلان ماسک نیز تصمیم گرفت به این بحث بپیوندد.

ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که از استراتژی “کرامر معکوس” حمایت می کند. نکته ماسک این بود که سرمایه گذاران بهتر است در مقابل هر سهمی که توسط میزبان Mad Money انتخاب می شود شرط بندی کنند. ماسک در توییتی نوشت: نیروی معکوس کرامر قوی تر است. او از عبارت معروف The Force is Strong استفاده کرد که مربوط به فیلم های سری جنگ ستارگان است.

متیو تاتلمدیرعامل Tuttle Capital Management می گوید که اگر جیم کرامر اصرار به خرید یک سهام خاص دارد، باید آن سهام را در اسرع وقت بفروشید. به گفته تاتل، اگر کرامر می‌گوید از سهامی متنفر است یا از شما می‌خواهد که آن سهام را بفروشید، باید مدت زیادی آن سهام را بخرید.

تعدادی از فعالان بازار کریپتو بارها گفته‌اند که گوش ندادن به توصیه‌های جیم کرامر می‌تواند یک استراتژی سرمایه‌گذاری بسیار خوب باشد، زیرا او معمولاً پیش‌بینی درستی در مورد آینده ارزهای دیجیتال انجام نمی‌دهد.

گزارش کردن کریپتوپوتاتو، کرامر در ابتدای سال 2022 گفت که اصلاح بیت کوین و اتر احتمالا به پایان رسیده است و قیمت ارزهای دیجیتال به شدت رشد خواهد کرد. با این حال، سال گذشته یکی از بدترین سال‌ها برای کل صنعت کریپتو بود و تعدادی از بزرگترین شرکت‌ها از جمله صرافی FTX تعطیل شدند. سال گذشته قیمت بیت کوین 65 درصد کاهش یافت.

در اواخر سال 2022، کرامر به سرمایه گذاران پیشنهاد کرد که ارزهای دیجیتال خود را در اسرع وقت بفروشند. در آن زمان قیمت بیت کوین حدود 17000 دلار بود، اما این قیمت اکنون بیش از 50 درصد رشد کرده است.

اوایل ماه گذشته، کرامر به سرمایه گذاران گفت که سهام بانک سیلیکون ولی را بخرند. حدود یک ماه پس از این توصیه، در یک چرخش غیرقابل باور، بانک سیلیکون ولی توسط رگولاتورهای ایالات متحده تعطیل شد.