کاهش فروش اپل واچ در نیمه اول سال 2023 و سقوط سامسونگ به رتبه سوم بازار ساعت های هوشمند


در حالی که اپل در سه ماهه اول سال 2023 توانست جایگاه اول خود را در بین پرفروش ترین ساعت های هوشمند حفظ کند، فروش آن نسبت به سه ماهه اول سال گذشته کاهش یافته و به زیر 10 میلیون دلار رسیده است.

اگرچه اپل واچ سری 8 نقدهای تحسین برانگیزی دریافت کرد و در لیست بهترین ساعت های هوشمند بسیاری از سایت های بررسی فناوری قرار گرفت، به نظر نمی رسد مانند نسل های قبلی محبوبیت داشته باشد. با این حال، غول فناوری کوپرتینویی دو ساعت هوشمند دیگر را در پاییز 2022 روانه بازار کرد، اما این محصولات نیز کمکی به جبران کاهش فروش در سه ماهه اول سال 2023 نکردند. در واقع، سهم 32 درصدی این برند در سه ماهه اول سال گذشته در حال حاضر به 26 درصد رسیده است.

سهم سامسونگ از بازار ساعت های هوشمند در سه ماهه اول سال 2022 معادل 10 درصد بود که در سه ماهه اول سال جاری به 9 درصد کاهش یافت و همین امر باعث شد تا این برند کره ای از رتبه دوم یک پله سقوط کند و اکنون به رتبه دوم برسد. رتبه سوم لیست جالب توجه است که محبوبیت ساعت های هوشمند گلکسی در بازه زمانی ژانویه تا مارس 2023 در آمریکای شمالی افزایش یافته است.

کاملاً واضح است که اکثر مردم هند علاقه مند به خرید مدل های پایه ساعت های هوشمند با امکانات محدودتر و قیمت های مقرون به صرفه تر هستند و چین و بسیاری از کشورهای دیگر خارج از آمریکای شمالی خرید دستبند هوشمند و ردیاب سلامت را ترجیح می دهند.