کارت گرافیک RTX 4070 انویدیا احتمالا با قیمت بسیار بالایی عرضه خواهد شد


اخبار ناامید کننده ای در مورد قیمت احتمالی Nvidia RTX 4070 منتشر شده است که نشان می دهد احتمالاً کارت گرافیک بسیار گران خواهد بود.

شایعات حاکی از آن است که RTX 4070 با برچسب قیمت حداقل 750 دلار روانه بازار خواهد شد، اما مدل های سفارشی شده با قیمتی نزدیک به 800 دلار یا حتی بیشتر برای مشتریان در دسترس خواهند بود. در مقایسه، قیمت پیشنهادی برای RTX 4070 Ti حدود 800 دلار است. حال این سوال پیش می آید که آیا چنین قیمت هایی می تواند واقعی باشد؟

انویدیا یکی از شرکت هایی است که تعدادی از بهترین کارت های گرافیک دنیا را تولید می کند اما عملکرد خوب آن باعث افزایش قیمت محصولات آن شده است. این شرکت به طور رسمی جزئیاتی از قیمت RTX 4070 منتشر نکرده است، اما به گفته یکی از افشاگران معتبر اخبار فناوری، قانون مور مرده است، قیمت این محصول می تواند واقعاً بالا باشد.

کانال یوتیوب Moore’s Law Is Dead می گوید که انویدیا قیمت پیشنهادی RTX 4070 را 750 دلار تعیین می کند. شرکای تجاری این شرکت مانند همیشه نسخه های سفارشی و بهبود یافته گرافیک ذکر شده را عرضه می کنند که قیمت این مدل ها نیز از 800 دلار آغاز خواهد شد. بنابراین، اکثر کاربران می توانند RTX 4070 Ti را خریداری کنند که عملکرد بسیار بهتری را با قیمت تقریباً مشابهی ارائه می دهد.

گزارش کردن DigitalTrends، انویدیا تصمیم گرفته است محدودیت کارت های گرافیکی با قیمت 750 دلار را از 12 آوریل و کارت های گران تر را از 13 آوریل لغو کند.