کاخ سفید از برنامه «توسعه مسئولانه» برای هوش مصنوعی رونمایی کرد


در پی افزایش تب هوش مصنوعی در ماه های اخیر، دولت جو بایدن او سعی کرده این فناوری را قانونی کند و در جهت توسعه مسئولانه گام بردارد. علاوه بر انتشار منشور حقوق هوش مصنوعی، آمریکا چارچوب مدیریت ریسک را توسعه داده و 140 میلیون دلار بودجه برای تأسیس هفت آکادمی ملی متمرکز بر هوش مصنوعی اختصاص داده است.

کاخ سفید در بیانیه ای دیگر از طرح های دیگری برای هوش مصنوعی رونمایی کرده است. ایالات متحده قصد دارد برای اولین بار از سال 2019، طرح ملی تحقیق و توسعه استراتژیک هوش مصنوعی به روز رسانی آمریکا همچنین قصد دارد نظر مردم را در مورد مسائل حیاتی هوش مصنوعی در نظر بگیرد.

بر اساس گزارش Engget، وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده نیز گزارشی با تمرکز بر اثرات و خطرات هوش مصنوعی بر دانش آموزان منتشر کرده است.

طرح ملی تحقیق و توسعه استراتژیک هوش مصنوعی تحت نظارت دفتر سیاست علم و فناوری ایالات متحده (OSTP) عمل می کند و وظیفه هدایت سرمایه گذاری دولت فدرال در تحقیقات هوش مصنوعی را بر عهده دارد، از زمان ریاست جمهوری. دونالد ترامپ بروزرسانی نشده. این برنامه راهبردی در تلاش است تا نوآوری های جدید هوش مصنوعی را برای منافع عمومی و جلوگیری از تضییع حقوق مردم تنظیم کند.

برنامه استراتژیک ملی تحقیق و توسعه هوش مصنوعی دارای هشت اصل کلی است و آخرین به روز رسانی پیشنهادی توسط دولت بایدن یک اصل نهم را اضافه می کند. به گفته کاخ سفید، اصل 9 شامل یک رویکرد اصولی و هماهنگ برای همکاری بین المللی در تحقیقات هوش مصنوعی است.

دفتر سیاست علم و فناوری ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد: “دولت فدرال نقش مهمی در تضمین توسعه مسئولانه فناوری هایی مانند هوش مصنوعی ایفا می کند.”

دفتر سیاست علم و فناوری به دنبال نظرات عمومی در مورد استراتژی های جدید و روند توسعه هوش مصنوعی است. این دفتر از افراد و سازمان ها خواسته است که نظرات خود را در پورتال قانون گذاری الکترونیکی فدرال ثبت کنند.

علیرغم جو منفی علیه هوش مصنوعی در آموزش، وزارت آموزش ایالات متحده به طور کلی مثبت است و می گوید این فناوری تعاملات جدیدی بین اساتید و دانشجویان ایجاد می کند.