چگونه یکی از بزرگترین کانال های فناوری در یوتیوب هک شد؟


کانال معروف یوتیوب Linus Tech Tips به همراه دو کانال دیگر گروه رسانه ای لینوس هک شد و مهاجمان از این فرصت برای پخش زنده ویدیوهای کلاهبرداری استفاده کردند. آنها از ارز دیجیتال استفاده کردند، نام کانال را تغییر دادند و حتی برخی ویدیوها را حذف کردند. صاحب این کانال ها یعنی لینوس سباستین می گوید هکرها چیزهایی مانند رمز عبور و حفاظت دو عاملی را دور زده اند تا کنترل کانال ها را به دست آورند.

سباستین می‌گوید یکی از اعضای گروه رسانه‌ای لینوس فایلی را دانلود کرده است که به نظر پیشنهادی از طرف یک حامی مالی است. این فایل در واقع حاوی بدافزاری است که از طریق مرورگر به تمام اطلاعات کاربر دسترسی پیدا کرده و مهاجمان موفق به هک کانال ها شده اند.

Linus Tech Tips، TechLinked و Techquickie اکنون به حالت عادی بازگشته اند اما سباستین برای جلوگیری از تخلفات مشابه در آینده، پیشنهادهایی برای YouTube دارد. او می‌گوید یوتیوب باید گزینه‌های امنیتی بیشتری را برای برخی کانال‌ها فراهم کند، مانند عدم امکان تغییر نام کانال بدون وارد کردن رمز عبور. علاوه بر این، او اقدامات امنیتی بیشتری را برای جلوگیری از حذف انبوه ویدیوها پیشنهاد کرد.

النا هرناندزسخنگوی یوتیوب بیانیه ای را منتشر کرد Verge گفت: “پس از اینکه تیم Linus Tech Tips گزارش داد که حساب آنها به دلیل دسترسی غیرمجاز در معرض خطر قرار گرفته است، تیم امنیتی ما برای بازیابی کانال های آنها تحقیق کرد.”

هک کانال های محبوب یوتیوب اخیراً به طور فزاینده ای رایج شده است و تغییراتی مانند پیشنهادات سباستین می تواند از وقوع بسیاری از این حملات جلوگیری کند.