چگونه کش DNS ویندوز 11 را پاک کنیم؟


اگر اخیراً متوجه شده اید که وب سایت خاصی در ویندوز 11 راه اندازی نمی شود، برنامه ای که به اینترنت نیاز دارد کار نمی کند، یا با استفاده از ابزارهایی مانند پینگ یا nslookup آدرس IP مقصد اشتباهی را نشان می دهد، احتمالاً به خاطر حافظه پنهان است. سیستم نام دامنه محلی یا DNS. در این مقاله نحوه حل این مشکل را یاد خواهیم گرفت.

هنگام مرور وب یا استفاده از برنامه‌هایی که به اتصال اینترنت متکی هستند، پشته شبکه ویندوز 11 یک کپی از نام دامنه را روی ترجمه‌های آدرس IP بدست‌آمده از ویژگی DNS در حافظه پنهان محلی ذخیره می‌کند تا سرعت اتصالات بعدی را افزایش دهد.

مشکل این فرآیند این است که گاهی اوقات کش DNS به دلایلی کار نمی کند و در نتیجه از بارگذاری صحیح وب سایت ها و برنامه ها جلوگیری می کند. در چنین مواردی، پاک کردن سوابق کش DNS از سیستم می تواند مشکل را حل کند. زیرا از نظر فنی کش را ریست می کند و با یک پایه جدید شروع می شود.

نحوه پاک کردن کش DNS از Cmd در ویندوز 11

اگر با مشکلات مربوط به DNS سر و کار دارید، ویندوز 11 حداقل دو راه برای پاک کردن کش با استفاده از Command Prompt و PowerShell ارائه می دهد. علاوه بر این، برنامه هایی مانند مایکروسافت اج، گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس نیز ابزارهایی برای پاک کردن این سوابق شبکه برای حل مشکل دارند. در چنین شرایطی می توانید از روش های مختلفی برای پاک کردن کش DNS در ویندوز 11 استفاده کنید.

  • Command Prompt را در منوی start جستجو کنید و روی آن راست کلیک کنید. اکنون Run as administrator را انتخاب کنید.
  • برای شستشوی کش DNS در ویندوز 11 دستور زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهید: