چگونه هنگام تعمیر گوشی در One UI 5 از اطلاعات شخصی محافظت کنیم؟


هنگامی که مشکلی در گوشی های ما وجود دارد که نیاز به تعمیر دارد، یکی از بزرگترین نگرانی های ما محافظت از اطلاعات شخصی داخل گوشی است.

تعمیرکار موبایل برای بررسی گوشی و اطمینان از عملکرد صحیح آن نیاز به دسترسی به رابط کاربری گوشی دارد. یعنی اگر مجبور شدید گوشی را برای مدتی برای تعمیر بگذارید، باید رمز ورود آن را وارد کنید.

اشتراک گذاری رمز گوشی یکی از مواردی است که هیچ یک از ما با آن احساس راحتی نمی کنیم. تلفن های هوشمند ما حریم خصوصی ما و منبع اصلی تمام اطلاعات خصوصی ما هستند که نمی خواهیم با کسی به اشتراک بگذاریم. با با بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور آشنا شوید.

در همین راستا سامسونگ قابلیت جدیدی به نام دارد حالت تعمیر و نگهداری یا در حالت تعمیر گوشی‌های گلکسی OneUI 5 را معرفی کرده‌اند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا در صورتی که دستگاه برای سرویس یا تعمیر آورده می‌شوند، تمام داده‌های گوشی هوشمند خود را ایمن کنند. Maintenance Mode می‌تواند با مسدود کردن دسترسی به اطلاعات شخصی مانند عکس‌ها، پیام‌ها یا مخاطبین و محدود کردن دسترسی به اطلاعات پیش‌فرض گوشی، اضطراب رها کردن تلفن در دست افراد غریبه را از بین ببرد.

حالت تعمیر و نگهداری در گوشی های سامسونگ چیست؟

با فعال کردن حالت Maintenance، می توانید اطمینان حاصل کنید که می توانید از حریم خصوصی خود در برابر دیگران محافظت کنید، حتی اگر تلفن خود را به شخص دیگری تحویل دهید. در باره درباره تنظیمات حریم خصوصی و امنیت Android 13 بیشتر بدانید.

هنگامی که باید دستگاه خود را برای سرویس تحویل دهید، Maintenance Mode یک نمایه کاربری جداگانه ایجاد می کند و دست کارمند سرویس را برای بررسی تلفن باز می گذارد. با این روش تعمیرکار می تواند بدون دسترسی به اطلاعات خصوصی شما، عملکردهای اصلی گوشی را بررسی کند. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که حالت Maintenance را در منوی Battery and device care از تنظیمات انتخاب کرده و گوشی هوشمند خود را روشن کند. به محض روشن شدن گوشی، تمامی اطلاعات شخصی از جمله عکس ها، اسناد، پیام ها و حساب ها مخفی و غیرقابل دسترسی خواهد بود.

البته نکته جالب اینجاست که اگر زمانی خودتان با مشکلی در گوشی مواجه شدید، می توانید با انتقال آن به این حالت گوشی را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که با فعال بودن این حالت مشکلی وجود ندارد، احتمالاً مشکل مربوط به برنامه ای است که روی دستگاه نصب کرده اید یا تنظیماتی که اخیراً اعمال کرده اید.

وقتی حالت تعمیر و نگهداری روشن است، شخصی که دستگاه به او سپرده شده است نمی تواند به برنامه های نصب شده توسط کاربر نیز دسترسی داشته باشد. همچنین داده ها یا حساب های ایجاد شده در حین استفاده از این حالت به محض خروج مالک از حالت Maintenance به طور خودکار حذف می شوند. برنامه های دانلود شده نیز به همراه هر داده یا حسابی که هنگام خروج مالک از حالت تعمیر و نگهداری ایجاد شده است، به طور خودکار حذف می شوند.

استفاده از این قابلیت هنگام سرویس یا تعمیر گوشی ضروری نیست. هر زمان که احساس کردید باید گوشی را در دستان شخصی قرار دهید که به اندازه کافی به او اعتماد ندارید، می توانید حالت Maintenance Mode را فعال کنید.

حالت Maintenance را در Samsung OneUI 5 فعال کنید

  • برنامه تنظیمات را در تلفن گلکسی خود باز کنید.
  • برو پایین و ادامه بده مراقبت از باتری و دستگاه ضربه زدن
  • در بخش مراقبت های اضافیروی حالت تعمیر و نگهداری ضربه زدن