چرا دست های هوش مصنوعی افتضاح هستند؟


Midjourney تنها در چند ثانیه تصاویری را بر اساس جزئیات اعلام شده خلق کرد و چند جوان را در این مهمانی نشان داد. زیمرمن در ابتدا از جزئیات عکس ها، چهره، پوست، مو و لباس شخصیت ها شگفت زده شد. حالات چهره این شخصیت ها دقیقاً همان چیزی بود که توسط مایلز زیمرمن توصیف شده بود.

مایلز زیمرمن به BuzzFeed News گفت که هر چه بیشتر به عکس نگاه می‌کند، چیزهای عجیب‌تری متوجه می‌شود.

در یکی از این تصاویر (عکس اصلی مطلب) زنی شاد را می بینیم که دوربینی را مقابل خود گرفته و سعی دارد با دوستش سلفی بگیرد. در ابتدا همه چیز عادی به نظر می رسد، اما وقتی به دست های زن نگاه می کنید، متوجه چیز غیر طبیعی می شوید. شخصیت دیگری پنج انگشت داشت، اما انگشتانش به طور غیر طبیعی بلند بودند. همچنین تقریباً در تمام تصاویر ایجاد شده، شخصیت ها دندان های زیادی داشتند.

زیمرمن او این تصاویر را در توییتر منتشر کرد و همانطور که انتظار می رفت، این تصاویر به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. او می‌گوید: «هرچه بیشتر به تماشا کردن ادامه می‌دادم، نخندیدن به آن دست‌ها و دندان‌ها سخت‌تر می‌شد.

در ماه های اخیر، خدماتی مانند Midjourney، Stable Diffusion و DALL-E 2 محبوبیت قابل توجهی به دست آورده اند. این خدمات که مبتنی بر فناوری هیجان انگیزی به نام هوش مصنوعی مولد هستند، آنها هر عکسی را از متون ساده تولید می کنند. انتشار این ابزارها علاوه بر تزریق هیجان به شبکه های اجتماعی، انتقاداتی را نیز به همراه داشته است.

چنین خدماتی با استفاده از حجم عظیمی از داده ها برای تشخیص ارتباط بین میلیاردها عکس در اینترنت و متن توصیفی آنها آموزش داده می شوند. این سرویس ها با دسترسی به حجم وسیعی از داده ها، متوجه می شوند که کلمه سگ چه نوع حیوانی را توصیف می کند. به این عکس ها و متن های توصیفی آن ها «داده» گفته می شود.

آثار هنری ایجاد شده از طریق هوش مصنوعی آموزش داده شده بر روی چنین مجموعه داده‌هایی اکنون به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. در برخی موارد از این تصاویر برای شرکت در مسابقات استفاده می شد. در عین حال تولیدکنندگان محتوا از تصاویر مورد بحث در مقالات و اخبار استفاده می کنند.

با وجود پیشرفت سریع، ابزارهای تصویربرداری مبتنی بر هوش مصنوعی هنوز نمی توانند دست انسان را به روش طبیعی بازتولید کنند. هنگامی که عبارت “دست انسان” را در پیشرفته ترین ابزارهای تصویربرداری جهان، Stable Diffusion، DALL-E 2 و Midjourney وارد می کنید، این نتایج را دریافت می کنید: