چت ربات های هوش مصنوعی گوگل و مایکروسافت به ارائه اطلاعات نادرست ادامه می دهند


به عبارت دیگر، آنچه در حال حاضر با آن روبرو هستیم، یک بازی بزرگ اطلاعات نادرست است که در میان چت‌بات‌های هوشمند مصنوعی که توانایی اندازه‌گیری منابع خبری معتبر و اطلاعات واقعی را ندارند، در گردش است. در این مورد خاص، همه چیز با توییت شوخی HackerNews که در بالا توضیح دادیم شروع شد.

اگرچه چت ربات‌های هوشمند دارای قابلیت‌های چشمگیری هستند، اما همچنان در دسته‌بندی اخبار و اطلاعات موثق و واقعی از اطلاعات نادرست در وب مشکل دارند. در واقع، دسترسی هوش مصنوعی به اینترنت باعث می شود که توالی اطلاعات نادرست و غیر قابل اعتماد در سراسر وب راه اندازی شود. مشکل بزرگی که نمی توان آن را به طور کامل تصور کرد. دلیل ایجاد چنین شرایطی رقابت عظیم گوگل، مایکروسافت و OpenAI در زمینه هوش مصنوعی است زیرا هر یک از این شرکت ها قصد دارند سهم بیشتری از این بازار را در اختیار داشته باشند.

شرکت های بزرگ فعال در زمینه هوش مصنوعی اعلام می کنند که در صورت بروز خطاهایی مانند ارائه اطلاعات نادرست، سیستم های خود را آزمایش می کنند و قطعا چت بات های آنها مانند یک موتور جستجو عمل نمی کند. با این حال، ما می دانیم که مردم از این ابزارها برای چه استفاده می کنند و قبلاً بارها شاهد اطلاعات نادرست ارائه شده توسط چت ربات های هوش مصنوعی بوده ایم. حال به نظر می رسد که این چت بات ها با استناد به اشتباهات یکدیگر زنجیره ای از اطلاعات نادرست را در وب ایجاد می کنند.