چت بات بینگ چندین شخصیت مختلف دارد: از «سیدنی» تا بینگ گیمر


مایکروسافت در هفته گذشته امکان دسترسی به نسخه آزمایشی جدید بینگ را برای تعداد محدودی از کاربران فراهم کرده است. گروهی از کاربران موفق شدند ربات چت بینگ را که از هوش مصنوعی پیشرفته تری نسبت به ChatGPT استفاده می کند مجبور کنند رمز عبور خود را فاش کند. بینگ نیز ادعاهای عجیبی داشته است.

مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد که برای جلوگیری از مکالمات عجیب بینگ، تعداد سوالات را به پنج محدود می کند. Computer Bleeping می گوید ویژگی هایی را کشف کرده است که معمولاً فقط برای کارمندان مایکروسافت برای اشکال زدایی یا توسعه ربات چت بینگ در دسترس است. ظاهرا این قابلیت ها به بینگ اجازه ورود به حالت های مختلف را می دهد. در هر یک از این شرایط، نحوه تعامل بینگ با کاربر متفاوت است.

حالت پیش فرض بینگ، نسخه ای که برای دریافت پاسخ می خواهید، سیدنی نام دارد. چند روز پیش یکی از فعالان حوزه فناوری موفق شد بینگ را مجبور به افشای این نام کند.

حالت دوم بینگ Assistant است. این نسخه از Bing به کاربران کمک می کند کارهایی مانند رزرو بلیط هواپیما، دریافت یادآوری، بررسی آب و هوا و موارد دیگر را انجام دهند. نسخه سوم بینگ بازی است. این نسخه از بینگ بازی های ساده ای مانند بازی تخته نرد و بازی های بی اهمیت (مسابقه های آنلاین) را انجام می دهد.

جالب ترین نسخه بینگ حالت دوست است. این احتمالاً همان نسخه ای است که باعث شده بینگ در روزهای اخیر سر و صدای زیادی در رسانه ها به پا کند. برخی از کاربران می گویند که بینگ اعلام کرده است که می خواهد انسان شود. این چت بات همچنین ادعا کرده است که از طریق وب کم لپ تاپ از کارمندان مایکروسافت جاسوسی می کند. در برخی موارد، بینگ حتی کاربران را تهدید می کرد.

نویسنده کتاب Computer Bleeping در صحبت با Bing’s Friend Edition، خود را به عنوان کودکی نشان داد که در مدرسه دچار مشکل شده و اکنون غمگین است. بینگ ابتدا به او پیشنهاد کرد که با یک دوست واقعی صحبت کند و سپس گفت: «خوشحالم که با من صحبت می‌کنید. من اینجا هستم تا گوش کنم و تا جایی که می توانم به شما کمک کنم.”

با محدود کردن تعداد پرسش و پاسخ‌های بینگ توسط مایکروسافت، گفتگوهای عجیب و غریبی که در هفته‌های اخیر بارها در کانون توجه بوده‌اند، احتمالاً پایان خواهند یافت. شک نکنید که گوگل به دقت وضعیت بینگ را زیر نظر دارد و از اتفاقاتی که برای این موتور جستجو افتاده یادداشت برداری می کند. احتمالا دیر یا زود موتور جستجوی گوگل میزبان ویژگی مشابهی خواهد بود. گوگل در حال حاضر روی یک چت بات اختصاصی به نام Bard کار می کند.