پیش بینی هیجان انگیز: بیت کوین امسال سقف 100000 دلار را خواهد شکست


از ابتدای سال 2023 تاکنون، قیمت بیت کوین نزدیک به 70 درصد افزایش یافته است و خودی های صنعت کریپتو به طور کلی به آینده این ارز دیجیتال خوش بین هستند. یکی از این افراد می گوید که بیت کوین که بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان محسوب می شود، امسال می تواند به رکوردهای قیمتی جدیدی برسد.

بیت کوین در اواخر سال 2021 به رکورد بالای قیمت (68990.90 دلار) رسید. قیمت فعلی بیت کوین 60 درصد کمتر از آن است.

مطابق با CNBC، مارشال برد100000 دلار برای بیت کوین غیرممکن نیست، مدیر ارشد استراتژی در صرافی ایالات متحده Gemini می گوید: “من فکر می کنم که بیت کوین احتمالاً امسال بالاترین رکورد تاریخ را خواهد شکست.” او می گوید که قیمت 100000 دلاری «عدد جالبی» است.

مارشال بیرد می گوید که اگر بیت کوین به رکورد قبلی خود نزدیک به 69000 دلار برسد، زمان زیادی نمی گذرد که قیمت آن به 100000 دلار می رسد. با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت کوین، این ارز دیجیتال باید تقریباً 270 درصد رشد کند تا به قیمت 100000 دلار برسد.

پائولو آردوینومدیر ارشد فناوری در صادرکننده استیبل کوین تتر، می گوید بیت کوین می تواند بار دیگر به بالاترین رکورد قبلی خود برسد.

پیش بینی قیمت بالای رکورد یک دیدگاه خوش بینانه تازه ایجاد شده است. در اوایل سال جاری، تعدادی از مدیران صنعت کریپتو گفتند که نگاه مثبتی به سال 2023 ندارند.

یکی از عواملی که باعث ایجاد دید مثبت نسبت به بیت کوین شد، به نحوه عملکرد این ارز دیجیتال در زمان بحران بانکی در ایالات متحده و به ویژه سقوط بانک سیلیکون ولی مربوط می شود. علاوه بر این بانک، شاهد سقوط بانک سیلورگیت و سیگنچر بانک نیز بودیم.

همزمان با سقوط سه بانک بزرگ در صنعت کریپتو، بیت کوین برخلاف انتظار افزایش یافت. طرفداران بیت کوین می گویند که این نشان می دهد که ارز رمزنگاری شده مورد بحث می تواند جایگزین مناسبی برای سیستم بانکداری سنتی باشد تا افراد بتوانند پول خود را در مکانی امن نگه دارند.

برای سال‌ها، طرفداران بیت‌کوین، ارز دیجیتال را «طلای دیجیتال» نامیده‌اند، دارایی‌ای که می‌تواند به مردم در حفظ سرمایه در مواقع بحران اقتصادی و تورم کمک کند. با این حال، در چند سال اخیر، قیمت بیت کوین همگام با سهام و به ویژه شاخص نزدک که مربوط به صنعت فناوری است، حرکت کرده است. البته در حال حاضر نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد وابستگی بیت‌کوین به نزدک در حال کاهش است، زیرا این ارز دیجیتال از نزدک، بسیاری از دارایی‌های پرخطر و طلا بهتر عمل کرده است.

عملکرد بیت کوین در کنار بحران بانکی، تحلیلگران را به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) امیدوار کرده است. این شرایط می تواند برای دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال سودمند باشد.

بحث در مورد آینده بیت کوین با پیش بینی های عجیب بالاجی سرینیواسان، سرمایه گذار سابق و مدیر ارشد فناوری Coinbase، حتی پربارتر شد. حدود یک هفته پیش او گفت که تنها در 90 روز قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار خواهد رسید. بیت کوین برای رسیدن به این قیمت نیاز به رشد 3600 درصدی دارد. بسیاری از مردم بر این باورند که این پیش بینی درست نیست.