پیش بینی ها حاکی از افزایش 44 درصدی عرضه گوشی های تاشو در سال 2023 است.


بر اساس پیش بینی Trendforce، محموله های گوشی های تاشو در سال 2023 نسبت به سال قبل 44 درصد افزایش می یابد. این شرایط بر بازار لولای این گوشی ها نیز تاثیر گذاشته و ارزش آن را به 500 میلیون دلار خواهد رساند.

طبق گزارش Trendforce، 12.8 میلیون گوشی هوشمند تاشو در سال گذشته عرضه شد و این تعداد در سال 2023 به 18.5 میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت. سال گذشته، سامسونگ 82 درصد از سهم بازار گوشی های تاشو را در اختیار داشت. زیرا سایر تولیدکنندگان محصولات تاشو مانند شیائومی، اوپو و ویوو گوشی های خود را به صورت محدود تنها در چین عرضه کردند.

آمار مربوط به فروش گوشی های هوشمند تاشو تنها یکی از نکاتی است که Trendforce در گزارش اخیر خود به آن اشاره کرده است. این شرکت تحقیقاتی همچنین اطلاعاتی در مورد انواع لولاهای مورد استفاده در گوشی های تاشو به اشتراک گذاشته است. در حال حاضر دو نوع لولا در این محصولات استفاده می شود: لولای قطره ای و لولای U شکل.

لولای قطره ای از قطعات پیچیده تشکیل شده و هزینه ساخت آن چندین برابر مدل دوم است. همچنین Trendforce پیش بینی کرده است که با افزایش ضریب نفوذ دستگاه های تاشو در بین مردم، سازندگان این محصولات به دنبال راه حل های مقرون به صرفه تری هستند تا بتوانند قیمت های خود را در سطح معقولی نگه دارند و یا حتی آن را کاهش دهند.