پیش بینی بنیانگذار ارز دیجیتال Tenx درباره قیمت بیت کوین

طبق  گزارش CNBC در تاریخ ۱۱ ژوئیه ، بنیانگذار استارتاپ و ارز دیجیتال TenX (جولیان هاسپ) اعلام کرد که او همچنان به پیش بینی خود مبنی بر قیمت بیت کوین تا ۶۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۸ اطمینان دارد.

بنیانگذار TenX طی مصاحبه‌ای در کنفرانس سراسری هنگ کنگ، اعلام کرد که همچنان بر پیش بینی ماه دسامبر خود مبنی بر افزایش قیمت بیت کوین  تا ۶۰ هزاردلار در سال ۲۰۱۸ ، تاکیید دارد.

در آن زمان، در ماه دسامبر که بیشترین قیمت اعلام شده برای بیت کوین ۲۰,۰۰۰ دلار بود، من برای سال ۲۰۱۸ قیمت های ۵۰۰۰ دلار و نیز ۶۰۰۰۰ دلار را پیش بینی کرده بودم، ما تقریبا شاهد وقوع نرخ ۵,۰۰۰ دلار بوده‌ایم و حالا باید ببینیم قیمت ۶۰۰۰۰ دلار هم اتفاق می افتد یا خیر. با این وجود من هنوز این اطمینان را می دهم که شاهد آن خواهیم بود.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]همچنین بخوانید:

بیت کوین چیست؟ همه چیز درباره بیت کوین [/box]

در سال جاری هنوز قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۰۰۰ دلار نزول پیدا نکرده است و آخرین باری که قیمت بیت کوین ۵,۰۰۰ دلار بود، به سپتامبر ۲۰۱۷ باز می‌گردد.با این حال در ماه ژوئن قیمت بیت کوین تا ۵۸۸۰ دلار هم کاهش پیدا کرد که رکورد پایین ترین قیمت در سال ۲۰۱۸ را شکست :

پیش بینی قیمت بیت کوین

جولیان هاسپ معتقد است که رسیدن قیمت بیت کوین به مرز ۶۰,۰۰۰ دلار می تواند واقعیتی باشد که با یک اتفاق بزرگ و مثبت در سال جاری رقم خواهد خورد. برای مثال این اتفاق مثبت می تواند مربوط به یک صندوق سرمایه گذاری بورس (ETF) یا اعلام یک خبر بسیار مثبت از سوی یکی از کشورها باشد در غیر اینصورت، رسیدن قیمت به این سطح ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

گزارشگر نظر هاسپ را درباره تاثیر منفی برخی از فشارهای نظارتی اعمال شده برای بازار ارز دیجیتال پرسید و برای مثال به ژاپن اشاره‌ داشت. هاسپ در پاسخ عنوان کرد که بهترین مسیر ممکن برای تنظیم مقررات در خصوص ارزهای دیجیتال، اعمال شفافیت در کاربردهای آن‌ است نه محدودیت کامل.
به گفته هاسپ، بازار ارزهای دیجیتال در صورتی به ارزش واقعی خود می رسد که پروژه ها و برنامه های خوب این حوزه برگزیده و بهترین آن ها انتخاب شنوند، در غیر این صورت از شدت نوسانات کم نخواهد شد.

هفته گذشته نیز تام لی، از پیش‌بینی قبلی خود مبنی بر این که قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری به ۲۵،۰۰۰ دلار می رسد حمایت کرده بود.

منبع : cointelegraph.com