پیام های خصوصی توییتر رمزگذاری می شوند. ایلان ماسک: ما تماس صوتی و تصویری را نیز اضافه خواهیم کرد


الون ماسکرهبر جدید توییتر بارها علناً گفته است که می‌خواهد بخش پیام‌رسانی خصوصی این شبکه اجتماعی را بهبود بخشد. او در یک جلسه حضوری با کارکنان توییتر، جزئیات بیشتری در مورد تغییراتی که بخش Direct در آینده تجربه خواهد کرد، ارائه کرد.

ورج که ادعا می کند به فایل صوتی جلسه اخیر دسترسی دارد، به نقل از کارمندان توییتر می نویسد که در جلسه مورد بحث، چندین اسلاید با عبارت «تویتر ۲» نمایش داده شده است. ماسک برای اولین بار در یک ایمیل شبانه از عبارت Twitter 2 نام برد و از کارمندان خواست تا به فرهنگ کاری مبتنی بر سخت کوشی متعهد باشند.

ماسک در گفتگو با کارمندان خود اعلام کرد که توییتر پیام های خصوصی را رمزگذاری می کند. توییتر همچنین امکان برقراری تماس های صوتی و تصویری رمزگذاری شده بین حساب های کاربری را در دسترس قرار می دهد.

ایلان ماسک به کارکنان توییتر گفت: “ما می خواهیم کاربران را قادر کنیم تا بدون نگرانی در مورد حریم خصوصی، افشای پیام هایشان در صورت نقض داده های توییتر یا احتمال جاسوسی شخصی در داخل توییتر از پیام های آنها، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.” ماسک اضافه کرد: قطعاً جالب نیست، اما قبلاً چند بار این اتفاق افتاده است.

ادعای ایلان ماسک در مورد افشای پیام های خصوصی توییتر با واقعیت مطابقت دارد. در سال 2018، توییتر هشدار داد که برای بیش از یک سال، شخص یا افرادی خارج از شبکه اجتماعی به پیام های خصوصی بین مشاغل و مشتریان خود دسترسی دارند. در اوایل سال جاری، دولت آمریکا یکی از کارمندان سابق توییتر را به جاسوسی از اطلاعات کاربران برای عربستان سعودی متهم کرد.

توییتر در سال‌های اخیر چندین بار تلاش کرده است پیام‌های خصوصی را رمزگذاری کند، اما در نهایت منصرف شده است. با این حال، به نظر می رسد که تصمیم ماسک برای افزودن رمزگذاری به توییتر 2 جدی است: “وضعیت باید به گونه ای باشد که حتی اگر فردی اسلحه را روی سرم نگه داشته باشد، نتوانم پیام های خصوصی کسی را ببینم.”

مقالات مرتبط:

ایلان ماسک در سخنرانی خود از پیام رسان سیگنال تمجید کرد. ماسک می‌گوید با خالق این اپلیکیشن صحبت کرده است و او احتمالاً به توییتر برای رمزگذاری پیام‌های خصوصی کمک خواهد کرد. به گفته ایلان ماسک، خالق سیگنال قبلا در توییتر کار می کرد و به دنبال رمزگذاری بخش Direct بود، اما توسط مدیران وقت توییتر نادیده گرفته شد.

ایلان ماسک معتقد است اگر توییتر از طریق بخش Direct تماس صوتی و تصویری را ارائه دهد، به پلتفرم بهتری تبدیل خواهد شد. ماسک می‌گوید که برای ارسال پیام‌هایی مانند سیگنال، باید شماره تلفن خود را برای برقراری تماس ارائه کنید، اما توییتر به کاربران اجازه می‌دهد بدون ارائه شماره تلفن با دیگران تماس بگیرند. مدیران پیام رسان سیگنال گفته اند که قصد دارند وابستگی این اپلیکیشن به شماره تلفن را از بین ببرند.