پنج اصل اساسی در امور مالی که باید بدانید


این اصل نشان می دهد که ارزش دلاری که امروز دریافت می کنید از ارزش دلاری که در آینده دریافت خواهید کرد به دلیل ظرفیت کسب سود یا بازگشت سرمایه بیشتر است. ارزش زمانی پول پایه و اساس بسیاری از تصمیمات مالی از جمله استراتژی های سرمایه گذاری و برنامه های بازپرداخت وام است.

به عنوان مثال، اگر یک سرمایه گذار در سال 2017 با پرداخت 10000 دلار واحد بیت کوین را خریداری کند و آن را تا سال 2021 نگه دارد، ارزش دارایی وی به 50000 دلار رسیده است که نشان دهنده بازگشت سرمایه اولیه 400 درصدی است. این ارزش زمانی پول را نشان می دهد زیرا سرمایه گذار توانسته است با نگه داشتن دارایی در طول زمان بازده قابل توجهی کسب کند.

مثال دیگری از ارزش زمانی پول در بازار ارزهای دیجیتال، مفهوم سهام است. برخی از ارزهای رمزنگاری شده مانند کاردانو و اتریوم به کاربران اجازه می‌دهند با به اشتراک گذاشتن دارایی‌های خود سود کسب کنند. در این روش، بر اساس مقدار ارز رمزنگاری شده به شما پاداش داده می شود. این راه حل همچنین ارزش زمانی پول را نشان می دهد زیرا سهامداران می توانند با نگه داشتن و استفاده از ارزهای دیجیتال خود در طول زمان سود کسب کنند.

تنوع در سبد سرمایه گذاری