پلی استیشن 5 با ثبت یک رکورد فروش تاریخی جدید به محبوب ترین کنسول بازی جهان تبدیل شد


PS5 سونی از نظر فروش پیشتاز بازار است. در واقع این کنسول اکنون رکوردهای جدیدی را در این زمینه به ثبت رسانده است و یکی از دلایل این محبوبیت دسترسی به برخی بازی های انحصاری است.

گزارش کردن به گزارش گیزچینا، فروش سخت افزار بازی های رایانه ای نسبت به سال گذشته 68 درصد افزایش یافته است. البته مبلغ هزینه شده توسط خریداران برای این محصولات نیز نسبت به سال قبل ۲۹ درصد افزایش یافته و از ۶۸۷ میلیون دلار به ۸۸۸ میلیون دلار رسیده است.

به گفته Circana’s Piscatela، فروش گسترده پلی استیشن 5 یکی از عوامل اصلی رشد قابل توجه ارزش بازار کنسول های بازی است. این محصول عنوان پرفروش ترین کنسول بازی در ماه فوریه را از آن خود کرد و حتی از ارقام سال گذشته نیز پیشی گرفت.

بهترین بخش از آمار فروش پلی استیشن 5 این است که کنسول نسل نهم سونی اکنون پرفروش ترین پلی استیشن تمام دوران است. البته تقاضا برای این محصول همچنان بالاست و به همین دلیل رکورد فروش کلی آن به سرعت در حال افزایش است.

می توان گفت که حجم فروش پلی استیشن 5 حتی از مرزهای سونی هم فراتر رفته است. در حال حاضر این محصول خود را به عنوان پرفروش ترین کنسول سه ماهه اول سال 2023 در بین تمامی کنسول های رقیب از جمله ایکس باکس و نینتندو سوییچ و غیره ثبت شد.