پس از 25 سال، کارگردان تایتانیک ثابت کرد که جک نمی تواند نجات یابد


از زمانی که فیلم پرفروش تایتانیک در دسامبر 1997 اکران شد، طرفداران صحنه خاصی را مورد بحث قرار دادند که در آن جک (لئوناردو دی کاپریو)، قهرمان مرد فیلم، تسلیم بالا رفتن از یک کنده شناور می شود تا مطمئن شود که معشوقش رز (کیت وینسلت) سالم است. ) ذخیره می شود. بسیاری از مخاطبین ادعا می کنند که می توان هر دو را روی چوب شناور کنار هم قرار داد و نجات داد. جیمز کامرون که از این انتقادات خسته شده بود پس از 25 سال تصمیم گرفت این صحنه جنجالی را در مستند جدید نشنال جئوگرافیک با عنوان «تایتانیک: پس از 25 سال با جیمز کامرون» بازسازی کند.

برای ده نفر روی کره زمین که هنوز این فیلم معروف را ندیده اند، باید بگوییم که جک و رز دو شخصیت عاشق از طبقات اجتماعی مختلف هستند که متاسفانه عشق آنها فقط تا لحظه ای که تایتانیک معروف می رسد ادامه دارد. کوه یخ البته این شخصیت ها تخیلی هستند و فقط برای اینکه به فاجعه تایتانیک جنبه انسانی بدهند در داستان گنجانده شده اند. قسمت غم انگیز داستان از آنجا شروع می شود که رز سعی می کند جک را از عرشه های پایین کشتی که در آب های یخی غوطه ور است نجات دهد و همچنین از قایق نجات بیرون می پرد. زیرا او نمی تواند بدون جک کشتی را ترک کند.

به لطف خونسردی جک در این بحران، آنها از غرق شدن کشتی تایتانیک جان سالم به در می برند. اما ناگهان آنها خود را در آب های یخی به همراه سایر بازماندگان می یابند تا اینکه جک یک چوب شناور را پیدا می کند و از رز می خواهد که بر روی آن برود. اما وقتی می خواهد از چوب بالا برود، چوب ثبات خود را از دست می دهد. چون جک نمی‌خواهد امنیت رز را به خطر بیندازد، در آب می‌ماند و به لبه چوب تکیه می‌دهد و به آرامی یخ می‌زند و در نهایت رز نجات می‌یابد. به نظر می رسد که بسیاری از رمانتیک های سرسخت از پایان دراماتیک این داستان خشمگین شده اند و بحث های داغی را در مورد تئوری های نجات جک آغاز کرده اند.

تعهد جیمز کامرون به مستندسازی جزئیات غرق شدن کشتی تایتانیک بی نظیر است. بنابراین، برای ثبت جزئیات نجومی در فیلم اصلی در صحنه شناور شدن رز و نگاه کردن به ستاره ها، او از اخترفیزیکدان نیل آتیس تایسون کمک گرفت. کامرون به یاد می آورد که ایمیلی از تایسون دریافت کرده بود که در آن به طول و عرض جغرافیایی دقیق روز و زمان غرق شدن کشتی تایتانیک در سال 1912 اشاره می کرد و اینکه میدان ستاره در فیلم نادرست بود. تایسون میدان ستاره درست را برای کامرون فرستاد، او جزئیات را در انتشار مجدد سه بعدی فیلم تغییر داد.