پاول دورف: تلگرام در حال توسعه یک کیف پول و صرافی غیرمتمرکز برای پشتیبانی از تمرکززدایی است


پاول دورفمدیر عامل تلگرام در بیانیه ای برای اولین بار به سقوط صرافی بزرگ FTX واکنش نشان داد. این تبادل با مدیریت سام بنکمنفرید در حال فعالیت بود، ناگهان سقوط کرد تا اعتماد سرمایه گذاران در صنعت کریپتو کاهش یابد. به گزارش زومیت، دورف در کانال تلگرامی خود می نویسد که صنعت بلاک چین با وعده عدم تمرکز به وجود آمد. اما در نهایت به دست چند نفر افتاد و شروع به سوء استفاده از قدرت کردند. در نتیجه بسیاری از افراد به دلیل سقوط FTX پول خود را از دست دادند.

دورف که بارها نشان داده است علاقه زیادی به فناوری بلاک چین دارد، تنها راه حل مشکلات این حوزه را بازگشت به ریشه ها می داند. او می گوید که بلاک چین باید بار دیگر بیش از هر چیز دیگری بر تمرکززدایی تمرکز کند. به گفته دورف، کاربران ارزهای دیجیتال باید از تراکنش‌های غیرقابل اعتماد و کیف پول‌هایی که به هیچ سازمان دیگری وابسته نیستند، استفاده کنند.

مدیر عامل تلگرام به توسعه دهندگان توصیه کرده است تا با ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز سریع و ساده برای عموم، صنعت بلاک چین را از تمرکز خارج کنند. دورف می‌گوید چنین پروژه‌هایی به لطف پیشرفت‌های فناوری امکان‌پذیر شده‌اند. پاول دورف می گوید توسعه پلتفرم Fragment (برای خرید و فروش نام کاربری تلگرام) تنها پنج هفته به طول انجامید و تنها پنج نفر از جمله مدیر عامل تلگرام در توسعه آن مشارکت داشتند. Fragment یک پلت فرم کاملا غیر متمرکز برای حراج کلکسیونی است.

دورف می گوید که Fragment بر اساس شبکه TON توسعه یافته است. TON که قبلاً شبکه باز تلگرام نامیده می شد و اکنون شبکه باز نامیده می شود، سرعت و کارایی بالایی دارد و بر اساس بلاک چین ساخته شده است. دورف می‌گوید برخلاف شبکه اتریوم که اکنون منسوخ شده است، TON می‌تواند میزبان برنامه‌های محبوب باشد.

پلتفرم Fragment یک پروژه موفق در نظر گرفته می شود. به گفته پاول دورف، شناسنامه هایی به ارزش 50 میلیون دلار از طریق Fragment در کمتر از یک ماه فروخته شد. فرگمنت این هفته قصد دارد امکان فروش اقلام دیگری را به جز نام کاربری فراهم کند.

پاول دورف در بخش پایانی بیانیه خود می گوید که هدف بعدی تلگرام توسعه مجموعه ای از ابزارهای غیرمتمرکز مانند کیف پول غیرقابل اعتماد و یک صرافی غیرمتمرکز برای میلیون ها نفر است تا بتوانند به طور امن ارزهای دیجیتال را تجارت و ذخیره کنند. تلگرام با این پروژه ها سعی در رفع مشکلات ناشی از متمرکز بودن پلتفرم ها دارد.