ویژگی های مهم موتور جستجوی گوگل که باید از آنها آگاه باشید


عملکرد موتور جستجوی گوگل به یافتن وب سایت ها محدود نمی شود. می توانید از کادر جستجوی پلت فرم برای انجام محاسبات، دسترسی به اطلاعات پرواز و حتی کوک کردن یک ساز گیتار استفاده کنید.

در ادامه شما را با برخی از ویژگی های کمتر شناخته شده گوگل آشنا می کنیم.

محاسبات اولیه یا پیشرفته را انجام دهید

می توانید از کادر جستجوی گوگل برای انجام محاسبات ساده و حتی پیشرفته استفاده کنید. با این کار نیازی به ماشین حساب گوشی یا کامپیوتر نخواهید داشت.

برای استفاده از قابلیت ماشین حساب گوگل ابتدا وارد صفحه اصلی این وب سایت شده و فرمول مورد نظر را در کادر جستجو وارد کرده و سپس کلید enter روی کیبورد خود را فشار دهید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید درصد مشخصی از یک عدد را بدست آورید، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

درخواست فوق 20% عدد 39.57 را محاسبه کرده و نتیجه را به شما نشان می دهد. شما می توانید محاسبات دیگر را به همین ترتیب انجام دهید. در اینجا مثال دیگری برای محاسبه توسط گوگل آورده شده است:

با ارسال درخواست فوق به موتور جستجوی گوگل، 20 درصد از عدد 39.37 به آن اضافه می شود.

تعریف کلمات را دریافت کنید

جستجوی گوگل می تواند به عنوان یک فرهنگ لغت عمل کند و به شما امکان می دهد تعریف دقیق هر کلمه ای را بدست آورید. این پلتفرم علاوه بر معانی مختلف برای یک کلمه، نحوه استفاده از آن را در جملات نیز نشان می دهد.

با وارد کردن موارد زیر در کادر جستجوی گوگل می توانید از آن برای یافتن معنی کلمه مورد نظر خود استفاده کنید. برای مثال می خواهیم معنی Alacrity را پیدا کنیم و برای این منظور عبارت زیر را در گوگل وارد می کنیم: