ویندوز 7 به خاطرات پیوست. پایان به‌روزرسانی‌های امنیتی 14 ساله مایکروسافت


مایکروسافت ویندوز 7 را در اکتبر 2009 منتشر کرد و دوره پشتیبانی این سیستم عامل در ژانویه 2015 و ژانویه 2020 تمدید شد. این امر باعث نا امیدی کاربران ویندوز 7 به برنامه ارتقاء امنیت مایکروسافت به نام ESU شد. اما دوره پشتیبانی امنیتی این برنامه نیز در 10 ژانویه 2023 یعنی امروز 20 ژانویه 1401 به پایان رسید.

صفحه پشتیبانی مایکروسافت می گوید که دارندگان رایانه های مجهز به ویندوز 7 می توانند سیستم خود را به ویندوز 10 ارتقا دهند. این توصیه نشان می دهد که ویندوز 10 در حال حاضر بهترین و سریع ترین راه حل جایگزین برای کاربران نسخه های قدیمی سیستم عامل مایکروسافت است. اگرچه ویندوز 11 گزینه ایده آل تری به نظر می رسد، اما بسیاری از رایانه های شخصی قدیمی نیازهای سخت افزاری برای نصب این نسخه از سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت را ندارند و دوره پشتیبانی از ویندوز 10 حدود سه سال ادامه خواهد داشت.

مایکروسافت در صفحه پشتیبانی رسمی خود اعلام کرده است که اکثر دستگاه های مجهز به ویندوز 7 پیش نیاز نصب ویندوز 11 را ندارند و دارندگان این رایانه ها می توانند از ویندوز 10 به عنوان جایگزین استفاده کنند. به گفته MSPowerUser، دوره پشتیبانی ویندوز 10 نیز در 14 اکتبر 2025 به پایان می رسد.

در حالی که اکثر کاربران فعلی ویندوز 7 احتمالاً برای ارتقاء به ویندوز 11 نیاز به خرید یک رایانه شخصی جدید دارند، مایکروسافت به مزایای دستگاه های مدرن تر که از سخت افزار پیشرفته تری استفاده می کنند اشاره کرده است. این شرکت می گوید:

برای حفظ امنیت و پایداری مایکروسافت 365، استفاده از آخرین ویژگی های سخت افزاری رایانه های مجهز به ویندوز 11 را توصیه می کنیم. از زمان انتشار اولین نسخه ویندوز 7، تغییرات قابل توجهی در رایانه های شخصی اعمال شده است و سیستم های جدید سریعتر هستند. ، قدرتمندتر و زیباتر.مایکروسافت

پایان دادن به پشتیبانی امنیتی از ویندوز 7 نشان دهنده تعهد مستمر مایکروسافت به بهبود سهم ویندوز 11 از بازار دسکتاپ است. در حال حاضر 68.01 درصد از کل رایانه های ویندوزی از ویندوز 10 استفاده می کنند و سهم ویندوز 11 تنها 16.93 درصد است.